- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Niezwykły mityng tyczkarski „Lisek w domu”

To będzie niezwykle wydarzenie, po raz pierwszy zorganizowane w Dusznikach – rodzinnej miejscowości aktualnego wicemistrza świata i halowego mistrza Europy Piotra Liska. W międzynarodowym gronie na miejscowym stadionie zobaczymy tyczkarską rywalizacją na najwyższym możliwym poziomie.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w najbliższy piątek 18 maja 2018 w Dusznikach (woj. Wielkopolskie) odbędzie się międzynarodowy lekkoatletyczny mityng tyczkarzy. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Piotr Lisek – jedyny Polak, który należy do ekskluzywnego grona tyczkarzy z zaliczoną wysokością 6 metrów.

- Reklama -

Jeszcze nigdy w tym miejscu kibice, moi najwierniejsi fani, nie mieli okazji oglądać takiej rywalizacji. Jestem im coś winien, za to, że zawsze niezależnie od okoliczności byli ze mną, wspierali mnie, a po powrocie witali dosłownie jak mistrza olimpijskiego. Teraz zobaczą nas na żywo, a to zupełnie inna perspektywa, nie tak jak do tej pory za pośrednictwem telewizji. Jestem przekonany, że skakać będziemy na wysokich pułapach, a poprzeczka zawieszona na takim poziomie widziana z tej perspektywy zrobi odpowiednie wrażenie  – tak reklamuje mityng Piotr Lisek.

Piotr Lisek – to absolutny rekordzista Polski, pierwszy rodak który 4 lutego 2017 w Poczdamie uporał się z wysokością 6 metrów. Na stadionie popisać się może rekordem niewiele słabszy  – 5.89 ustanowiony także przed rokiem w Londynie. W karierze sięgał po srebrny i brązowy medal mistrzostw świata, dwukrotnie brąz halowych mistrzostw globu oraz złoto i brąz halowych mistrzostw Europy. Jest obecnie medalowym  pewniakiem reprezentacji Polski na najważniejszych imprezach całego świata. 12 maja rozpoczyna tegoroczny sezon letni od udziału w zawodach Diamentowej Ligi w Szanghaju. Starem numer dwa będzie mityng w Dusznikach.

Z Liskiem walczyć będą tyczkarze reprezentujący niemal cały świat. Najgroźniejszym rywalem będzie z pewnością mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski. Co ciekawe obaj rywalizują,  a mimo to są przyjaciółmi. Paweł po latach walki z kontuzjami przed rokiem wrócił do znakomitej dyspozycji, czego efektem był poprawiony na stadionie rekord Polski, wyśrubowany do wysokości 5.93 (Lozanna 6 lipca 2017), a już w tym roku w hali zaliczył wysokość 5.88! Przypomnijmy, że Paweł Wojciechowski to dwukrotny medalista mistrzostw świata, wicemistrz Europy z 2014 roku, i brązowy medalista halowym mistrzostw Starego Kontynentu.

Zawody rozpoczną się o 17:30, odbędą się na stadionie Sokoła Duszniki, ul. Sportowa 2.

Serdecznie zapraszamy

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe