- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Niewykorzystany potencjał szamotulskiego „Jeziorka”

Kilka dni temu skontaktował się z nami młody mieszkaniec Szamotuł, zaniepokojony stopniową degradacją terenów wokół szamotulskiego Jeziorka. Dawniej miejsce to tętniło życiem, dziś znajdują się tam głównie śmieci, które zniechęcają do jakiejkolwiek aktywności.

Szamotulskie jeziorko jest miejscem, o którym mieszkańcy i UMIG chyba zapomnieli, kiedyś ten teren tętnił życiem, a teraz jest tam pusto, nie ma żadnej ławki czy kosza, wszędzie leżą śmieci. Zadaję sobie pytanie: czemu to miejsce nie tętni życiem? – pisze Wiktor Najder

- Reklama -

Zdaniem wielu mieszkańców Szamotuł, Jeziorko mogłoby być doskonałym miejscem do rodzinnego wypoczynku, tego typu terenów brakuje w Szamotułach. Trzeba coś z tym miejscem zrobić, żeby wyglądało ładnie i przyciągało mieszkańców, zrobić ścieżkę dokoła jeziorka, postawić ławki, kosze, przyrządy do ćwiczeń. – dodaje Wiktor.  Na rewitalizację tych terenów potrzeba jednak sporo środków, którymi w tej chwili miasto raczej nie dysponuje.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć czytelnika, które z jednej strony pokazują piękno przyrody, a z drugiej stopień zaśmiecenia terenów Jeziorka, do którego przyczyniają się sami mieszkańcy. Na rewitalizacją w najbliższym czasie szanse są marne, mamy jednak nadzieję, że mieszkańcy i miasto zadbają chociaż o porządek wokół Jeziorka.

[Best_Wordpress_Gallery id=”534″ gal_title=”Jeziorko”]

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe