- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Niech żyje bal!

Ponad 200 osób niepełnosprawnych wzięło udział w pierwszej edycji Integracyjnego Balu Karnawałowego „Bajkowe Szamotuły”, który 11 stycznia odbył się w hali „Nałęcz”. Wydarzenie było dedykowane uczniom Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej, podopiecznym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Integracja i rehabilitacja” oraz Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.

Imprezę rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu wszystkich uczestników balu. Do wspólnego tańca przystąpili również wolontariusze i zaproszeni goście, w tym Starostowie Szamotulscy: Józef Kwaśniewicz oraz Beata Hanyżak. Lokalny rekord Guinessa został pobity – poloneza zatańczyło bowiem około 200 osób! (osoby niepełnosprawne, wolontariusze, opiekunowie i goście).
Następnie, prowadzący bal Piotr Witoń zaprosił do wspólnej zabawy na parkiecie. Niepełnosprawni z chęcią korzystali też z atrakcji przygotowanych przez organizatorów tj. malowanie twarzy, stylizacja fryzur, kącik fotograficzny. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zapraszali do sprawdzenia swojej wiedzy w testach z zakresu bezpieczeństwa, a st. kpt. Przemysław Chojan z PSP Szamotuły prowadził akcję profilaktyczną.

- Reklama -

Na ręce sponsorów, współorganizatorów i partnerów balu, Barbara Prętka – prezes Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, złożyła symboliczne podziękowania, a uczestnicy imprezy nagrodzili ich gromkimi brawami.

Dalsza część balu przebiegała pod hasłem popisów tanecznych. Niepełnosprawni wraz z wolontariuszami z szamotulskich zespołów szkół nr 1, 2 i 3 bawili się przy muzyce do popołudnia. W międzyczasie kosztowali pysznych kanapek przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach oraz pracowników firmy Hochland. Był też smakowity tort ufundowany przez jednego ze sponsorów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”424″ gal_title=”Niech żyje bal!”]

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe