- Reklama -
18.3 C
Szamotuły
niedziela, 25 lipca, 2021

Morsowanie w Pamiątkowie

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl
Okazuje się, że kąpielisko w Pamiątkowie tętni życiem nie tylko w okresie letnim. Jezioro jest chętnie wykorzystywane do kąpieli zimowych.

W Pamiątkowie spotykają się głównie morsy z Rokietnicy i Szamotuł. Spotkania odbywają się regularnie, praktycznie co tydzień. Co daje taka forma kąpieli? Regularne korzystanie z zimowych kąpieli to min. zahartowane ciało, zwiększona odporność na infekcje, poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego, ukrwienia skóry i metabolizmu. Dzięki morsowaniu zmniejszają się objawy astmy i schorzeń reumatycznych.

- Reklama -

Dzięki kąpielą w zimnej wodzie wydzielają się endorfiny, odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności. Dlatego morsowanie to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w pogodnym, roześmianym towarzystwie.

Szamotulskie morsy spotykają się od 5 lat. Zażywają kąpieli spontanicznie w Pamiątkowie, Chojnie lub Kiekrzu. Na plażę w Pamiątkowie zaczęli przyjeżdżać po jej modernizacji. Jak żartobliwie stwierdził Pan Łukasz Hermann na tym kąpielisku przeszkadza im jedynie wiatr – informuje UMiG w Szamotułach.

Dzięki modernizacji plaży i budowie drogi łączącej Pamiątkowo z Przecławkiem, miejsce to jest chętnie wybierane przez osoby chcące aktywnie spędzić wolny czas. Można tu spotkać biegaczy, rowerzystów i osoby uprawiające nordic walking.

Z inicjatywy Pana Piotra Olszewskiego powstaje grupa, która dwa, trzy razy w tygodniu będzie się spotykała wieczorami, aby aktywnie spędzać czas. W myśl zasady razem weselej, a przede wszystkim bezpieczniej amatorzy różnych dyscyplin będą mogli bez strachu (mimo iż ta droga jest oświetlona wiele osób boi się z niej korzystać po zmroku) korzystać z uroków tej trasy wieczorami – twierdzi Urząd Miasta

[Best_Wordpress_Gallery id=”422″ gal_title=”Morsowanie w Pamiątkowie”]

fot. UMiG

Poprzedni artykułPostawy godne naśladowania
Następny artykułNiech żyje bal!

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -