- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Na koncie WOŚP już ponad 121 mln złotych. Ile zebrano w powiecie szamotulskim?

Za nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem tegorocznej zbiórki była szeroko rozumiana okulistyka dziecięca.

Obecnie na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 121 136 732 złotych. Oczywiście, to jeszcze nie koniec, ponieważ trwa liczenie zebranych środków w poszczególnych sztabach, licytacje na portalach aukcyjnych oraz zbiórki do e-skarbonek.

W Ostrorogu odbył się tradycyjny Finał z licytacjami oraz loteriami. Na ulicach miasta pojawili się wolontariusze. Zwieńczeniem finału było „światełko do nieba” oraz koncert w wykonaniu młodzieży. Na koncie sztabu obecnie jest 21 253 zł.

- Reklama -

Bardzo trudne warunki mieli wolontariusze w Obrzycku. Silny wiatr uszkodził linię energetyczną, przez co przez cały dzień w mieście i sąsiednich miejscowościach nie było prądu. Nie było również bieżącej wody, ponieważ stacja wodociągowa nie posiada awaryjnego zasilania. Mimo przeciwności wolontariusze nie poddali się i obecnie na koncie Sztabu w Obrzycku jest ponad 5 tys. złotych (wliczając e-skarbonkę).

fot. Zespół Szkół w Obrzycku

Kaźmierski Sztab WOŚP pod kierownictwem Pani Marty Bartkowiak zebrał rekordową kwotę – ponad 26 tysięcy złotych! -Na sukces całej akcji złożyło się wiele czynników: bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie Kaźmierz, kiermasz rzeczy różnych, a także wiele ciekawych licytacji cieszących się dużym zainteresowaniem. Podczas finału swój debiutancki koncert wykonał duet BlaDo – informuje Urząd Gminy Kaźmierz.

fot. UG Kaźmierz

Również na terenie Dusznik pojawili się wolontariusze, ale gmina z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej zrezygnowała z organizacji tradycyjnego finału. Kwestujący wolontariusze i opiekunowie puszek stacjonarnych zebrali kwotę: 33505,68 zł. Warto zaznaczyć, że nie jest to kwota ostateczna, bo trwają jeszcze aukcje na Allegro.

fot. Sztab WOŚP Duszniki

Atrakcji nie zabrakło również w Pniewach. Na pniewskich Łazienkach odbyło się morsowanie oraz licytacje. Na ulicach kwestowało 55 wolontariuszy. Na koncie pniewskiego sztabu jest już ponad 71 tys. złotych.

fot. UMiG Pniewy

Wieczorem na koncie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wronkach było ponad 51 tys. złotych. W mieście odbył się tradycyjny finał z licznymi atrakcjami i wolontariuszami na ulicach.

Podobnie było w Szamotułach. Liczne atrakcje przygotowano na plaży w Pamiątkowie, gdzie odbyło się morsowanie oraz pokazy ratownictwa w wykonaniu OSP Pamiątkowo. Od rana na ulicach gminy Szamotuły kwestowało około 100 wolontariuszy. Główne wydarzenie odbyło się tradycyjnie na hali Wacław. Ostatecznie na liczniku Szamotulskiego Sztabu WOŚP pojawiła się kwota 92 343,34 zł. Dziękuję bardzo członkom Sztabu, wolontariuszom, artystom, wystawcom, ofiarodawcom, hojnym Szamotulanom i wszystkim z którymi stworzyliśmy to wydarzenie i kolejny raz daliśmy sobie nadzieję, że będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówił Piotr Michalak, szef Sztabu.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe