Modernizacja linii Poznań – Wronki. Podróżni korzystają z odnowionych peronów

0
fot. PKP PLK S.A. (Łukasz Bryłowski)

Od kilkunastu miesięcy trwa przebudowa linii kolejowej Poznań – Szczecin. Prace prowadzone są m.in. w powiecie szamotulskim. Modernizacja wiąże się nie tylko z utrudnieniami dla mieszkańców, pasażerowie korzystają już z nowoczesnych peronów.

Odnowione perony dostępne są w Pamiątkowie, Baborówku i częściowo we Wronkach, gdzie trwa jeszcze układanie docelowej nawierzchni i montaż wiat. Dzięki podwyższeniu o 76 centymetrów wsiadanie i wysiadanie z pociągu jest wygodniejsze. Zamontowano nowe ławki i wiaty chroniące przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Na stacjach dostępna jest czytelna informacja pasażerska, a o bezpieczeństwo podróżnych dba energooszczędne oświetlenie LED.

Dzięki modernizacji linii Poznań – Szczecin, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., podróże mieszkańców do szkoły i pracy w regionie są bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. – informuje PKP PLK.

Obecnie trwają prace na stacjach Szamotuły i Wronki, powstają tam m.in. przejścia podziemne. W Szamotułach utworzono tymczasowy peron -> Zmiana organizacji ruchu na stacji Szamotuły.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na odcinku Poznań – Wronki trwają zaawansowane roboty torowe. Robotnicy wymieniają tam tory, sieć trakcyjną oraz montują nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Prace nie wpływają na ruch pociągów, które kursują zgodnie z rozkładem jazdy. Po nowym, 30-kilometrowym, torze pociągi jeżdżą już na odcinkach Poznań-Kiekrz, Pęckowo-Wronki oraz Rokietnica-Szamotuły. Co jakiś czas pojawiają się utrudnienia związane z remontem przejazdów kolejowych, o których na bieżąco staramy się informować.

 

fot. PKP PLK S.A. Łukasz Bryłowski

Zobacz więcej: