- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Milion złotych na leczenie niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców Wielkopolski

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył milion złotych na realizację „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”. Dzisiaj zostały podpisane umowy na realizację projektu w 2021 roku.

Wraz z Pauliną Stochniałek umowy podpisali przedstawiciele realizatorów programu – w imieniu Medi Partner Sp. z o.o., Beata Pawłowska – Dyrektor Zarządzającą InviMed Poznań, gdzie będą udzielane świadczenia, oraz prof. dr. hab. Leszek Pawelczyk – Kierownik Kliniki Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

– W sytuacji, gdy rząd zlikwidował tę formę leczenia niepłodności, zdecydowaliśmy się uruchomić taki program w Wielkopolsce i dołączyć do miast w naszym regionie, które już przeznaczyły fundusze na wsparcie leczenia metodą in vitro – mówiła Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. – Wiadomo, że posiadanie dzieci jest dla par jednym z ważniejszych elementów ich wspólnego życia. Jeśli więc tylko medycyna może im w tym pomóc, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by im to umożliwić.

- Reklama -

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył na realizację programu w 2021 roku milion złotych. – Z zaplanowanego budżetu, będzie można przeprowadzić 200 procedur zapłodnienia pozaustrojowego (tj. dla około 66 par z województwa wielkopolskiego, przy założeniu, że jedna para skorzysta z trzech procedur) oraz 10 procedur mrożenia komórek jajowych przed leczeniem gonadotoksycznym. Każdej parze uczestniczącej w programie zostaną zrefundowane maksymalnie 3 próby zapłodnienia pozaustrojowego, maksymalnie do 5 000 zł na jedną procedurę zapłodnienia. Natomiast każdej uczestniczce w ramach programu przed leczeniem gonadotoksycznym zostanie zrefundowana w 100 % procedura mrożnia komórek jajowych – informuje Urząd Marszałkowski.

Chętni do wzięcia udziału w programie mogą zgłaszać się do placówek prowadzonych przez wymienionych dwóch realizatorów, którzy będą przeprowadzać kwalifikację do udziału w programie na podstawie określonych kryteriów.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego dołączył do grupy tych, którzy już realizują podobne programy, m.in. miasta Łódź, Częstochowa, Gdańsk, Sosnowiec, Bydgoszcz, Warszawa i Poznań, a także podpoznańska gmina Tarnowo Podgórne czy Ostrów Wielkopolski.

Szczegółowe informacje o programie: pobierz załącznik

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe