- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Mikołaj odwiedził dzieci w szamotulskiej komendzie

W minionym tygodniu dzieci w szamotulskiej komendzie Policji spotkały się ze specjalnym gościem. Odwiedził je Mikołaj. Tegoroczne mikołajki były nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale i do pochylenia się nad tematyką profilaktycznych zagadnień. Za zaangażowanie w konkursy na temat uzależnień, przemocy i bezpieczeństwa podczas zabawy, w trakcie akcji, każde dziecko otrzymało od Mikołaja upominek.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Szamotułach, w minionym tygodniu zorganizował „Mikołajki”, które odbyły się w dniu 6 grudnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach. Tegoroczna akcja nie była tylko okazją do spotkania Mikołaja, ale i okazją do pochylenia się nad profilaktyczną tematyką.

- Reklama -

Dzięki współpracy Związków Zawodowych z urzędami miasta i gminy Szamotuły, gminy Kaźmierz, miasta i gminy w Ostrorogu, miasta oraz gminy Obrzycko, uczestnicy mogli wziąć udział w konkurencjach o tematyce profilaktycznej, za które zostały przewidziane drobne nagrody.

Policjantki zajmujące się profilaktyką przygotowały testy na temat narkotyków, dopalaczy oraz uzależnień, na temat przemocy w rodzinie oraz na temat bezpieczeństwa zabaw zimowych. Każdy z testów mogła wypełnić każda z rodzin uczestniczących w spotkaniu i faktycznie każda rodzina chętnie brała udział w konkursach. Na zakończenie policjantki wylosowały z każdej tematyki po siedem testów, które zostały oficjalnie sprawdzone i nagrodzone.

Dodatkowo, przy stoisku profilaktycznym uczestnicy mikołajek mogli otrzymać odblaski, które zostały wykonane specjalnie na potrzeby akcji oraz książeczki i ulotki dotyczące uzależnień, przemocy oraz bezpieczeństwa dzieci.

Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem, na dzieci czekały też przygotowane atrakcje plastyczne – wykonywanie mikołajów z papieru, łańcuchów na choinkę, kolorowanki oraz zdobienie pierników. Dodatkowo dzieci miały okazję brać udział w zadaniach przygotowanych przez animatorów.

Aktywny udział w konkurencjach profilaktycznych został nagrodzony przez gościa specjalnego – Mikołaja, który rozdał wszystkim dzieciom obecnym na spotkaniu drobne upominki.

[Best_Wordpress_Gallery id=”754″ gal_title=”Mikołaj na komendzie”]

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe