- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Mieszkaniec Obrzycka uprawiał marihuanę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policjanci z Obrzycka ujawnili uprawę marihuany i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych substancji. Podejrzanym w niniejszej sprawie jest zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec Obrzycka. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku od pewnego czasu pracowali nad sprawą przestępczości narkotykowej na teremie miasta i gminy Obrzycko.

Mundurowi ustalili, iż jeden z mieszkańców Obrzycka może być zamieszany w uprawę oraz przetwarzanie środków odurzających. Wytypowany przez funkcjonariuszy 28-latek trafił w ręce policjantów w tym miesiącu.

- Reklama -

Podejrzenia funkcjonariuszy, iż 28-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków potwierdziły się, gdy w trakcie przeszukania jego miejsca przebywania znaleźli zarówno wysuszoną, jak i świeżo ściętą marihuanę oraz przyrządy służące do przerabiania środków odurzających. Podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 300 gramów suszu roślinnego oraz niezasuszone jeszcze liście konopi.

To nie było jedyne odkrycie policjantów. Funkcjonariusze natrafili też na uprawę marihuany. Znalezionych zostało sześć krzewów w zaawansowanej fazie wzrostu.

28-latek podejrzany o przestępczość narkotykową został zatrzymany, a po przesłuchaniu świadków i zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, został doprowadzony do prokuratury. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, uprawiania marihuany w ilości pozwalającej na dostarczenie znacznych ilości środków odurzających oraz wytwarzania narkotyków.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 28-latka wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa, toczy się w niej prokuratorskie śledztwo.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany 28-latek polskie prawo przewiduje karę co najmniej 3 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe