- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Mieszkańcy gminy Kaźmierz protestowali przeciwko drastycznym podwyżkom cen gazu

Polecamy

Tłumy niezadowolonych z podwyżki cen gazu mieszkańców zebrały się dzisiaj przed siedzibą spółki G.EN. Gaz w Tarnowie Podgórnym.

Przypomnijmy, że firma podwyższyła mieszkańcom kilkudziesięciu wielkopolskich gmin ceny gazu o 170%. Doprowadziło to do sytuacji, w której części osób nie stać na opłacenie rachunków za gaz. – Przed podwyżką płaciłem niecałe 4000 zł, teraz zapłacę 10000 zł – mówił jeden z protestujących.

Mieszkańcy rozmawiali z przedstawicielem firmy G.EN. Gaz, który tłumaczył, że podwyżki dotyczą też pozostałych mediów, np. energii elektrycznej. Inne zdanie mieli jednak protestujący: inne media podrożały o kilka procent, a nie o 170. To jest złodziejstwo w biały dzień.

- Reklama -

Liderzy protestu domagali się zaprzestania praktyk monopolistycznych i prawa do zmiany dostawcy. Podczas protestu nie padły jednak jasne deklaracje w tej sprawie.

Wzrostem cen objętych jest szacunkowo ok. 40 tys. mieszkańców, w tym mieszkańcy gminy Kaźmierz, którzy aktywnie wzięli udział w dzisiejszym proteście. O niższe ceny gazu walczyli m.in. mieszkańcy sołectwa Radzyny.

fot. Rada i Sołtys Sołectwa Radzyny
fot. Rada i Sołtys Sołectwa Radzyny

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -