- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Mieszkańcy nie chcą cyrku?

Sporo kontrowersji wzbudza mający pojawić się jutro w Szamotułach jeden z największych polskich cyrków.

Promocja w lokalnych mediach cyrku, który szczególną uwagę zwraca na obecność w swoim programie dzikich zwierząt wzbudziła niezadowolenie sporej grupy mieszkańców. W Parku Zamkowym, w którym ma jutro odbyć się spektakl pojawiły się napisy wyrażające sprzeciw dla cyrku ze zwierzętami.

- Reklama -

Jak sytuacja wygląda w Polsce? W całym kraju już kilkanaście miast zakazało organizowania cyrków ze zwierzętami na terenach miejskich, są wśród nich między innymi Warszawa, Poznań, Słupsk i Wrocław. Jak uzasadniały władze Warszawy: „Sprzeciw budzi przedmiotowe traktowanie zwierząt w cyrkach, zmuszanie ich poprzez tresurę do wykonywania czynności niezgodnych z ich naturą, nie zapewnianie warunków bytowania stosownych do potrzeb gatunku, jak również karygodne warunki transportu i miejsc przebywania zwierząt między występami i poza sezonem”.

Podobne zakazy są też w wielu europejskich krajach, całkowity zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach wprowadziła Holandia, Belgia i Austria.

Czy w tej sytuacji Miasto powinno rozważyć wprowadzenie podobnego zakazu w Szamotułach? Jakie macie zdanie na ten temat?

 

  1. Powinni zakazać . Zwierzęta są wykorzystywane do bawienia ludzi a same nie czerpią z tego przyjemności. Po co zwierzęta w cyrku , wystarczą ludzie , akrobaci a nie bezbronne zwierzaki. Niech dzieci uczą się szacunku i miłości do zwierząt a dzięki takim występom nauczą się niestety wykorzystywania zwierząt.

  2. Oczywiście, że zakazać. Miejsce dzikich zwierząt jest na wolności. Nie urodziły się po to by zabawiać tłumy ludzi i lata całe spędzać w klatce.
    Poza tym niejednokrotnie te biedne zwierzęta są ofiarami przemocy…..

  3. Każda istota zasługuje na szacunek, bo każde życie jest nieskończoną wartością.Cyrk bez zwierząt!

  4. BEZWZGLĘDNIE ZAKAZAĆ !!! CIESZĘ SIĘ I JESTEM DUMNA Z MIESZKAŃCÓW SZAMOTUŁ ! ZA SPRZECIW, ZA TEN NAPIS, ZA DZIAŁANIA! NALEŻY ZAKAZAĆ CYRKU ZE ZWIERZĘTAMI. STOP OKRUCIEŃSTWU !!!

    • Dzięki za link, bo chyba zły dałem, a „odważni panowie” usuwają swoje piękne komentarze….Niezły poziom…, brak słów!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe