Mieszkańcy nie chcą cyrku?

19
Sporo kontrowersji wzbudza mający pojawić się jutro w Szamotułach jeden z największych polskich cyrków.

Promocja w lokalnych mediach cyrku, który szczególną uwagę zwraca na obecność w swoim programie dzikich zwierząt wzbudziła niezadowolenie sporej grupy mieszkańców. W Parku Zamkowym, w którym ma jutro odbyć się spektakl pojawiły się napisy wyrażające sprzeciw dla cyrku ze zwierzętami.

Jak sytuacja wygląda w Polsce? W całym kraju już kilkanaście miast zakazało organizowania cyrków ze zwierzętami na terenach miejskich, są wśród nich między innymi Warszawa, Poznań, Słupsk i Wrocław. Jak uzasadniały władze Warszawy: „Sprzeciw budzi przedmiotowe traktowanie zwierząt w cyrkach, zmuszanie ich poprzez tresurę do wykonywania czynności niezgodnych z ich naturą, nie zapewnianie warunków bytowania stosownych do potrzeb gatunku, jak również karygodne warunki transportu i miejsc przebywania zwierząt między występami i poza sezonem”.

Podobne zakazy są też w wielu europejskich krajach, całkowity zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach wprowadziła Holandia, Belgia i Austria.

Czy w tej sytuacji Miasto powinno rozważyć wprowadzenie podobnego zakazu w Szamotułach? Jakie macie zdanie na ten temat?

 

19 KOMENTARZE

  1. Zakazać! Niech sobie stawiają gdzieś na prywatnym polu, a nie w Zamkowym!

  2. Powinni zakazać . Zwierzęta są wykorzystywane do bawienia ludzi a same nie czerpią z tego przyjemności. Po co zwierzęta w cyrku , wystarczą ludzie , akrobaci a nie bezbronne zwierzaki. Niech dzieci uczą się szacunku i miłości do zwierząt a dzięki takim występom nauczą się niestety wykorzystywania zwierząt.

  3. Oczywiście, że zakazać. Miejsce dzikich zwierząt jest na wolności. Nie urodziły się po to by zabawiać tłumy ludzi i lata całe spędzać w klatce.
    Poza tym niejednokrotnie te biedne zwierzęta są ofiarami przemocy…..

  4. Każda istota zasługuje na szacunek, bo każde życie jest nieskończoną wartością.Cyrk bez zwierząt!

  5. Oczywiście że zakazać!pisałam na ten temat na FB ale niewiele osób podjęło temat…

  6. BEZWZGLĘDNIE ZAKAZAĆ !!! CIESZĘ SIĘ I JESTEM DUMNA Z MIESZKAŃCÓW SZAMOTUŁ ! ZA SPRZECIW, ZA TEN NAPIS, ZA DZIAŁANIA! NALEŻY ZAKAZAĆ CYRKU ZE ZWIERZĘTAMI. STOP OKRUCIEŃSTWU !!!

    • Dzięki za link, bo chyba zły dałem, a „odważni panowie” usuwają swoje piękne komentarze….Niezły poziom…, brak słów!

Comments are closed.