- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Audi wjechało w remizę OSP Chojno [FOTO]

Dzisiaj w nocy doszło do nietypowego zdarzenia w Chojnie.

Dzisiaj około godziny 2.30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o tym, iż w Chojnie nieznany kierujący samochodem wjechał w budynek strażnicy OSP.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego. W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, iż kierujący samochodem wyszedł z pojazdu o własnych siłach, nie potrzebował pomocy medycznej i na pierwszy rzut oka nie można było stwierdzić czy znajdował się pod wpływem alkoholu. W trakcie gdy świadek wzywał na miejsce służby ratunkowe, kierujący oddalił się z miejsca kolizji – informuje asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji

- Reklama -

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz pozostałą niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Oprócz budynku strażnicy, uszkodzony został również wóz OSP oraz znak drogowy. Z ustaleń wynikało, iż kierującym mógł być obywatel Ukrainy, więc funkcjonariusze rozpytali też okolicznych mieszkańców oraz sprawdzili miejsca przebywania obywateli Ukrainy w pobliżu miejsca zdarzenia, jednak nie posiadali oni informacji na temat zajścia. Policjanci opatrolowali też okoliczny teren za sprawcą wykroczenia.

W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili podejrzewanego o spowodowanie zdarzenia drogowego. Trwają czynności zmierzające do wyciągnięcia wobec mężczyzny konsekwencji za popełnione przewinienie – dodaje asp. Sandra Chuda.

Nadzór Budowlany zakazał dalszego użytkowania budynku. Remiza musi zostać rozebrana i odbudowana.

Aktualizacja 15:40: 31-letni sprawca zdarzenia przyszedł do Komisariatu Policji we Wronkach. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Fot. KPP Szamotuły
Fot. OSP Wronki
Fot. OSP Wronki
Fot. OSP Wronki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe