3.7 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024

Mariusz Kleniuk zwycięża w Pucharze Polski WKKW w kategorii Seniorów

Puchar Polski WKKW rozgrywany był w ramach dziewięciu eliminacji w ciągu całego sezonu otwartego. Zmagania w ramach pięciu kategorii zakończył Finał podczas Baborówko Horse Sale Show 2016.

Po dziewięciu eliminacjach Pucharu Polski WKKW szansę na wygraną w kategorii Seniorów mieli Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) i Paweł Warszawski (SJ Baborówko), którzy zajmowali ex aequo pierwsze miejsce oraz Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom), który przed Finałem był trzeci z jednym punktem straty do liderów.

Znakomita jazda tego ostatniego na Winonie w sobotniej próbie terenowej oraz dobra jazda w próbie skoków przez przeszkody z jedną zrzutką dały mu prowadzenie w klasyfikacji końcowej i to Mariusz Kleniuk został zwycięzcą Pucharu Polski WKKW 2016 w kategorii Seniorów. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski, a trzecie – Paweł Spisak.

Finałem kategorii Seniorów był konkurs CIC2*, w którym zwyciężył Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór) na klaczy Libertina. Drugie miejsce wywalczył Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom) startujący na koniu Winona, a na miejscu trzecim reprezentant Niemiec Andreas Dibowski dosiadający konia FRH Coridda.

W kategorii Juniorów przed Finałem prowadziła Małgorzata Cybulska (SKJ Sopot), która podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 tylko potwierdziła swoją znakomitą w tym sezonie startowym formę i to ona zdobyła złoty medal Pucharu Polski WKKW Juniorów. Drugie miejsce należy do Julii Ślązak (BPK), a trzecie – Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków).

Konkurs CIC1* wygrał reprezentant Czech Jaroslav Hatla dosiadający konia Ballymurphy Mark. Drugie miejsce wywalczył Paweł Warszawski (SJ Baborówko) na  klaczy Lucinda ex Ani 4, a na miejscu trzecim zawody zakończyła Daria Kobiernik (ZKJ Przylep Lotnisko) startująca na Ideal Girl.

W kategorii Juniorów Młodszych przed Finałem podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 prowadziła Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków) i to ona po trzech dniach wywalczyła złoty medal Pucharu Polski WKKW Juniorów Młodszych. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Agata Żur (UKJ Karmen Niekłonice), a trzecie – Urszula Milewska (KKJK).

Konkurs krajowy CNC L wyłonił natomiast zwycięzców Pucharu Polski WKKW w kategorii Młodzików i Amatorów. W tej pierwszej kategorii najlepszy był Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański), drugie miejsce zajęła Julia Ślązak (BPK), a trzecie – Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko). W kategorii Amatorów pierwsze miejsce zajęła Anna Sobańska (SJ Baborówko), drugie miejsce należało do Joanny Laszuk (KJ Jaroszówka), a trzecie – do Eweliny Żołny (KJ Facimiech).

Puchar Polski WKKW rozgrywany był także w kategorii klubowej. Po dziewięciu eliminacjach w ciągu całego sezonu oraz Finale podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 najlepszy okazał się klub JKS Dako Galant Skibno. Drugie miejsce należało do ZKS Drzonków, a trzecie do gospodarzy, czyli SJ Baborówko.

Podczas Baborówko Horse Sale Show 2016 odbyła się pierwsza w Baborówku aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Celem tej nowej inicjatywy jest umożliwienie sprzedawcom prezentacji koni, a kupującym – ich porównania w podobnych warunkach i w jednym czasie.

„Jesteśmy zadowoleni, że pierwsza w Baborówku aukcja koni sportowych cieszyła się dużym zainteresowaniem środowiska jeździeckiego. Baborówko Horse Sale Show to nowe przedsięwzięcie, które – jak mamy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz zawodów i aukcji w Polsce, a już dziś zapraszamy na kolejną edycję tego wydarzenia w dniach 29.09-01.10.2017” – mówi Henryk Święcicki jr, organizator Baborówko Horse Sale Show 2016.

Źródło i zdjęcie: szamotuly.pl