- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Drugi dzień Baborówko Driving Show 2022 za nami [ZDJĘCIA, FILM]

Za nami drugi dzień Baborówko Driving Show 2022 i konkurs maratonu. Na pięknym i rozległym terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko zaprzęgi miały do pokonania dystans ok. 6 km w Sekcji A oraz do 9 km i 8 przeszkód maratonowych w Sekcji B. Dziś kluczowe były: szybkość, precyzja i prawidłowość jazdy.

W czwórkach o nagrodę BADIX Austriak Daniel Schneiders, powożący końmi DANCINGSTAR, ENRIQUE H, GHANDI i FANNO, pokonał dziś 15 zespołów i ukończył maraton na pierwszej pozycji. Tuż za nim uplasował się lider światowego rankingu, Boyd Exell (AUS) mający pod wodzami konie CELVIRO, CHECKMATE, HERO i IVOR.

– Braliśmy pod uwagę nasz występ na Mistrzostwach Świata, które odbędą się za 2,5 tygodnia, więc staraliśmy się jechać płynnie i szybko, bez podejmowania ryzyka. A tor jest świetny. Oraz świetna publiczność i organizacja zawodów wraz z mecenasem zawodów, który zrobił wszystko, abyśmy czuli się tu dobrze. Chcielibyśmy przyjechać tutaj także w przyszłym roku – podsumował Boyd Exell (AUS).

- Reklama -

Trzeci w maratonie zaprzęgów czterokonnych był zespół Markusa Stottmeistera (GER). Najlepszym Polakiem w tej klasie był Piotr Mazurek, który powożąc konie BANKIER, BLIZARD, ERAZMUS i SANTORINI zajął miejsce 5.

W klasie CAIO4*-H4 rozgrywane są Mistrzostwa Polski zaprzęgów czterokonnych. Po dwóch dniach rywalizacji pierwsze miejsce zajmuje Tadeusz Andrys (302,50 punktu), drugie Aleksander Fularczyk (206,20 punktu), a trzecie – Piotr Mazurek (191,84 punktu).

W parach o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze najlepiej dziś spisał się Marek Baryłko (POL), mając pod wodzami konie JUP LIBERATOR i JISKEFET. Drugie miejsce należy także do Polaka – Szymona Johna powożącego konie NICO i FAVORY FONIX. Miejsce trzecie zajął Rens Egberink (NED) z KULANO i JEAMON VAN DE MARTHA HOEVE TEXEL.

Jutro w Baborówku odbędzie się konkurs zręczności. Klasa zaprzęgów parokonnych CAIO4*-H2 o puchar Stadniny Kunowo rozpocznie się o godz. 10.45. Konkurs zręczności w konkursie CAIO4*-H4 o puchar Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wystartuje o godz. 14.15.

Transmisja online zawodów, realizowana przez portal Świat Koni, jest dostępna na stronie internetowej www.equestrian.baborowko.pl.

Więcej informacji: www.equestrian.baborowko.pl.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe