- Reklama -
-1 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Łóżka z szamotulskiego szpitala trafią do potrzebujących

Podczas ostatniego posiedzenia Społecznej Rady SP ZOZ w Szamotułach, członek Rady Michał Karwacki zawnioskował o to, by nieużywane w szamotulskim szpitalu łóżka przekazać na cele charytatywne lokalnej organizacji. Dyrekcja SP ZOZ przychyliła się do tego wniosku.

Na początku tygodnia Szpital Powiatowy w Szamotułach przekazał 13 łóżek Szamotulskiemu Stowarzyszeniu Charytatywnemu „Pomoc”. Sprzęt trafił do magazynu zajmowanego przez stowarzyszenie przy ulicy Szczuczyńskiej i będą służyć pomocy mieszkańcom powiatu szamotulskiego. Zainteresowani będą mogli bezpłatnie wypożyczać łóżka w celu opieki nad osobami chorymi.

– W minionym roku w ramach modernizacji szpitala zakupiliśmy nowoczesne łóżka sterowane elektronicznie, głównie na oddział chirurgiczny. Są one bezpieczniejsze i wygodniejsze dla pacjentów oraz łatwiejsze w obsłudze dla personelu. Dotychczas używane łóżka, mimo że już dosyć stare, są nadal w stanie do użytku. Cieszy mnie, że dzięki zaangażowaniu szamotulskiego stowarzyszenia „Pomoc”, będą mogły z nich korzystać osoby potrzebujące  – mówi dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

- Reklama -

SPZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe