- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Lodowisko gotowe na przyjęcie dzieci i starszych

Dziś – 27 stycznia br. nastąpił odbiór syntetycznego lodowiska przy boisku „Orlik” ul. Szczuczyńska w Szamotułach. Lodowisko jest realizacją jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego.

Korzystanie z tego lodowiska jest jedną z dziesiątek propozycji na spędzanie czasu zimowych ferii. Kapryśna pogoda oraz nowe nawierzchnie boisk wykluczają tradycyjne sposoby polewania wodą boisk, stąd ten nowy pomysł stanowi wygodne rozwiązanie i uniezależnia nas od kaprysów pogody.

- Reklama -

Jak informowaliśmy wcześniej ze sztucznego lodowiska będzie można korzystać przez okres ferii od soboty 28 stycznia do 12 lutego w godzinach od 10.00 do 21.00. Syntetyczne lodowisko ma powierzchnię minimum 200 m2, z bandami i obsługą lodowiska z przeznaczeniem na nieodpłatną ślizgawką publiczną. Na wyposażeniu znajdują się urządzenia potrzebne do obsługi takie jak: maszyna czyszcząca plus środki chemiczne do mycia i konserwacji w ilości wystarczającej na cały okres najmu, oświetlenie lodowiska, ostrzałka do łyżew, łyżwy w ilości nie mniejszej niż 60 par, kaski ochronne minimum 10 sztuk, ławki w ilości minimum 2 sztuki, chodniki gumowe w ilości wystarczającej do zabezpieczenia ciągów pieszych pomiędzy wypożyczalnią łyżew a wyjściem na lodowisko.

Użytkownicy syntetycznych lodowisk mogą korzystać z tego rodzaju obiektów nawet w czasie dodatnich temperatur, upadek nie jest tak bolesny jak na lodzie, chociaż ślizganie nie jest porównywalne do tego na prawdziwym lodowisku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wypróbowania naszego lodowiska. Wstęp wolny!

UMiG Szamotuły

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe