- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły. Ktoś pomalował mur przy kolegiacie

Na murze odgradzającym Parafię pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa oraz Szkołę Podstawową nr 2 od parku im. Jana III Sobieskiego pojawiły się nowe malunki.

Część z nich dotyczy wydarzeń, które mają miejsce w ostatnich tygodniach w naszym kraju. Na murze kościoła pojawił się m.in. napis „HEDONIZM” – to pogląd, który za cel życia uznaje dostarczenie przyjemności i rozkoszy, czyli praktyki nie idące w parze z poglądami Kościoła katolickiego. Kilka dni temu arcybiskup Stanisław Gądecki, poznański metropolita i przewodniczący Episkopatu, w wywiadzie z Katolicką Agencją Informacyjną powiązał dużą frekwencję młodych ludzi na Strajku Kobiet z korzystaniem z mediów społecznościowych i platform streamingowych. Zdaniem Gądeckiego, Netflix „promuje homoseksualizm, hedonizm i rozwiązłość”.

- Reklama -

Na murze pojawiło się również przerobione logo PiS i inne antyrządowe obrazki. Obecnie nie wiadomo, kto odpowiada za akt wandalizmu. Tego typu „sztuka” jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności.

AutorŁM

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe