- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Kryminalni z Szamotuł przechwycili znaczną ilość narkotyków

Podejrzany o handel narkotykami, posiadanie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków został ustalony i zatrzymany przez szamotulskich kryminalnych. Mieszkaniec Poznania trafił do aresztu. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, którzy zajmują się przestępczością narkotykową, natrafili na trop mężczyzny, który zajmował się dystrybucją nielegalnych substancji. Był to 24-letni mieszkaniec Poznania.

- Reklama -

W wyniku przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu realizacji, policjanci zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. Poznaniak miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania posesji operacyjni zabezpieczyli łącznie ponad 11 780 gramów nielegalnych substancji. W foliowych workach znajdowała się substancja psychotropowa tzw. „kryształ”, marihuana oraz haszysz. Zabezpieczone substancje mogły wystarczyć na jednorazowe odurzenie ponad 11 tysięcy osób. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na około 670 tysięcy złotych.

24-latek został zatrzymany. Usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych czyniąc tym samym przygotowania do ich wprowadzenia do obrotu. Na podstawie zebranych materiałów mężczyzna usłyszał też zarzut sprzedaży narkotyków.

Na wniosek śledczych, a decyzją sądu, dla zabezpieczenia właściwego toku postępowania, 24-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Śledztwo w sprawie jest w toku. Mężczyźnie grozić może kara do 10 lat więzienia, a o jej wymiarze zadecyduje sąd.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe