- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Konferencja Otwarte UmysłyNIE PRÓBUJCIE NAS ZMIENIAĆ, PRÓBUJCIE NAS ZROZUMIEĆ w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach [ZDJĘCIA]

19 marca w Szamotułach odbyła się I Edycja Programu Indywidualnego – Otwarte Umysły NIE PRÓBUJCIE NAS ZMIENIAĆ, PRÓBUJCIE NAS ZROZUMIEĆ pod Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

Konferencja odbyła się w Szamotułach przy współpracy Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych, Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach z Oddziałami Sportowymi w Szamotułach oraz Dyrektorem Zakładu Poprawczego w Poznaniu przy ogromnym wsparciu Prezesa Sądu Rejonowego w Szamotułach Łukasza Słomczyńskiego oraz Pani Dyrektor Sądu Rejonowego w Szamotułach Iwony Tomaszewskiej oraz II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Szamotułach.

Podczas konferencji zostały poruszone ważne tematy związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, każdy z prelegentów nawiązywał do działań i wzajemnej współpracy kierując słowa zarówno do osób zgromadzonych na sali jak i do młodzieży.

- Reklama -

Szkoła gościła osoby, które zabrały ważny głos w tak istotnym i poruszającym temacie jakim jest zdrowie psychiczne młodzieży.

Konferencję otworzył dyrektor ds. Przestępczości wobec Dzieci z Biura Rzecznika Praw Dziecka z Warszawy Pan Piotr Bogacki. Swoim doświadczeniem podzieliła się również Sędzia Monika Szczepanowska, Główny Specjalista, Sędzia z Wydziału Krajowego i Europejskiego Prawa Rodzinnego w Departamencie Spraw Rodzinnych przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości z Warszawy. Wśród prelegentów był Wielkopolski Kurator Oświaty Igor Bykowski, przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Obywatelskich z Warszawy pan Andrzej Stefański, prof. Dr hab. Wiesław Ambrozik z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. UAM dr hab. Agnieszka Barczykowska, Zakład Resocjalizacji w Poznaniu, Sędzia Sądu Rejonowego w Szamotułach Kajetan Kosterkiewicz, autor programu PaT Grzegorz Jach, wieloletni pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie Lidia Albin, przedstawicielki Fundacji Wygrajmy Wrażliwość Barbara Zimowska – Ciupka oraz Izabela Ratajczak – Stawicka z Środy Wielkopolskiej. Ważny głos należał do pełniącej obowiązki dyrektora ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Szamotułach Pani Anny Sałajczyk oraz do wice Prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Pawła Czernego.

Nad całością Konferencji czuwały kierownik II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Szamotułach Agnieszka Nowaczyk oraz pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Szamotułach Magdalena Wojciechowska.    

Podczas Konferencji swój głoś zabrała także młodzież z świetlicy „ Anioły” , z szamotulskiej grupy PaT oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Szamotułach , czytając listy młodych osób, które zmagają się z na co dzień z trudnościami, dotykają epizodów depresji, braku akceptacji, zaburzeń lękowych, czy zaniżonego poczucia wartości. To ich misja na rzecz drugiego człowieka, a tym samym  motywacja innych do działań, a także promowanie szeroko rozumianej profilaktyki rówieśniczej.

Zaszczytem jest współpraca zarówno ze światem naukowym, jak również z osobami bardzo dobrze merytorycznie przygotowanymi do pracy z dorosłymi oraz młodzieżą, a także praktykami, którzy na co dzień borykają się z trudnościami wśród osób doznających zaburzeń szeroko rozumianych, których często nie potrafią nazwać swoich uczuć, emocji.

Sala kinowa zgromadziła licznych dyrektorów szkół, pedagogów, psychologów, kuratorów sądowych, dyrektorów Ośrodków Pomocy Społecznej, pracowników socjalnych, przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szamotułach oraz Rodziców.   

Gromkim brawom i gratulacją nie było końca, ponieważ każdemu z nas jest bliskie zdrowie psychiczne młodych osób. Naszą rolą jest szukanie pomysłów, naszą rolą jest zabieranie ważnego głosu by zrozumieć młodzież, by być  ich towarzyszem w tak ważnej drodze do osiągnięcia dorosłości.

Dziękujemy za zaangażowanie każdej osoby, licząc na kolejne edycje – informuje Szkoła.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe