- Reklama -
5 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Komunikat policji w sprawie dzisiejszego protestu rolników

Dzisiaj mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników pod Urząd Wojewódzki przy Al. Niepodległości w Poznaniu. To wydarzenie spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach. Policja zachęca do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży do centrum miasta, gdy nie jest to konieczne. Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia. Utrudnienia na terenie powiatu szamotulskiego mogą wystąpić na drodze z Sękowa w kierunku Poznania.

W piątek 9 lutego br. odbędzie się planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych w Poznaniu zaplanowane są w godzinach od 10.00 do 16.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Mieszkańcy powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu poznańskiego oraz stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym.

- Reklama -

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 10.00 w rejonie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Alejach Niepodległości w Poznaniu. Ta ulica na odcinku od ul. Niezłomnych do Parku Cytadela zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Utrudnienia powstaną na drogach dojazdowych do Poznania oraz bezpośrednio do centrum miasta.

W piątek już od godziny 8.00 mogą pojawić się pierwsze utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania, a w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Natomiast  na skrzyżowaniach przelotowych, zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz komunikacyjnych.

Na terenie powiatu szamotulskiego utrudnienia mogą wystąpić na trasie Sękowo-Poznań. Rolnicy wyruszą z Sękowa o godzinie 8.00, kierując się kolumnami ciągników do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. 

Podczas zgromadzenia funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Policja zachęca do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg oraz lokalne media.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe