- Reklama -
-11.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Za kolizję na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy

Kara wiezienia grozi 49-latkowi z Szamotuł, który podejrzewany jest o spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

W minioną sobotę 28 stycznia br. około godziny 13.45 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego. Doszło do niego w Baborówku.

- Reklama -

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy- hondę civic oraz opla astrę. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 49-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował hondą, podczas cofania uderzył w opla astrę.

Od kierującego hondą civic policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich wątpliwości. 49-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz podejrzewanego czekają dwie sprawy w sądzie- o przestępstwo – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu dwa lata więzienia oraz o wykroczenie – spowodowanie kolizji drogowej za co grozi mu grzywna.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, każdy ma możliwość wykonania badania stanu trzeźwości na własną prośbę w najbliższej jednostce Policji. Pamiętajmy również, aby reagować w przypadku, gdy mamy podejrzenie, że ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

KPP w Szamotułach
  1. Bedac kiedys na weselu w Oświęcimiu chcieliśmy na posterunku sprawdzic stan trzezwosci.. nie udalo.sie niestety opieszosc policji w tym kierrunkku i brak czasu dla.na i.w.ogole.zauntereesowanie zerowa szkoda… trzeba bylo.sobie radzic alkomatem z orelnu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe