- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Kolizja w Szczepankowie. Sprawca miał przy sobie narkotyki, zachowywał się nieracjonalnie

Policjanci z Obrzycka zatrzymali sprawcę zdarzenia drogowego w Szczepankowie. Powodem zatrzymania było znalezienie przy nim narkotyków. Mężczyźnie pobrano też krew do badań, aby sprawdzić, czy nie kierował samochodem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. Postępowanie w sprawie jest w toku.

W dniu 22 stycznia br. policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego. Okazało się, iż w Szczepankowie, kierujący samochodem marki Peugeot, uderzył w przydrożne drzewo. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

- Reklama -

Pracujący na miejscu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny- nie znajdował się pod wpływem alkoholu, ale jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, dlatego pobrano mu też krew do badań w celu zweryfikowania, czy nie kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. Wyniki tych badań będą znane w terminie późniejszym.

Z uwagi na podejrzane oraz nieracjonalne zachowanie kierowcy, policjanci dokonali też kontroli osobistej mężczyzny, w trakcie której ujawnili przy nim marihuanę. W dalszej kolejności, w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli też kolejne porcje marihuany oraz metamfetaminy.

21-letni mieszkaniec gminy Ostroróg został więc zatrzymany. Po zebraniu materiału dowodowego w sprawie, usłyszał dwa zarzuty posiadania narkotyków. Dodatkowo, po otrzymaniu wyników badań zostanie również przesłuchany i usłyszy zarzuty za spowodowane zdarzenie drogowe. Szczegółowa kwalifikacja prawna będzie zależała od stanu jego trzeźwości.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, prowadzą je policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku.

  1. Dzień wcześniej koleś ten wyprzedził mnie i innych uczestników ruchu w Nowej Wsi. Koleś zapierd…. nieziemsko .
    Zapewne ponad 140 … tak się kończą takie wyścigi. Dobrze ze nikomu nic nie zrobił.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe