- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Kolizja w Sękowie. Kobieta w ciąży i dziewczynka były uwięzione w pojeździe

30 sierpnia o godzinie 12.28 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego oraz dwóch osobach poszkodowanych na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Sękowo.

Na miejsce wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz wozy bojowe z OSP Sękowo, OSP Podrzewie, OSP Bytyń, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Przybyli na miejsce strażacy zastali dwa samochody, które zderzyły się ze sobą. Siedząca za kierownicą kobieta w ciąży i nastoletnia pasażerka znajdowały się uwiezione wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd przed przybyciem strażaków i znajdowali się w pobliżu. Samochód osobowy Ford Fiesta znajdował się na środku drogi, natomiast pojazd ciężarowy z naczepą znajdował się na drodze przy barierach. Droga była zablokowana.

- Reklama -

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą sprzętu burzącego do dwóch osób uwięzionych w pojeździe, wydobyciu dwóch osób poszkodowanych z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu osobowego na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Do szpitala przetransportowano jedną osobę. Jednak jej obrażenia nie okazały się poważne.

Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż przyczyną zdarzenia było niedostosowanie do sygnału świetlnego, w wyniku czego mieszkanka gminy Buk, która kierowała fordem zderzyła się z mieszkańcem Koła, który kierował samochodem marki Man. Z ustaleń wynikało, iż kobieta wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem karnym – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe