- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Kolizja w Pamiątkowie: Kierujący miał 2,4 promila!

Ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie miał kierujący, który brał udział w kolizji drogowej w Pamiątkowie. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu może przynieść konsekwencje nie tylko prawne, ale może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego.

W minioną niedzielę (11.06.2017 r.), około godziny 16.00 policjanci szamotulskiej patrolówki interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło w miejscowości Pamiątkowo.

- Reklama -

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia, policjantów z Posterunku Policji w Dopiewie oraz Straż Pożarną.

Policjanci ustalili, iż w kolizji brały udział dwa samochody: Mazda 626, którą kierował 19-letni obywatel Ukrainy oraz Skoda Superb, którą kierowała 45-letnia poznanianka.

Z ustaleń wynikało, iż 19-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył jadącej przed nim skody. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Kobieta była trzeźwa, natomiast podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 2,4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń.

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. On sam trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód trafił na policyjny parking. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie oraz w sprawie spowodowania kolizji drogowej pod wpływem alkoholu jest prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach.

Jak widać na powyższym przykładzie, alkohol wpływa negatywnie na reakcje kierowcy i może spowodować błędną ocenę odległości. Kierujący pod wpływem alkoholu ma znacznie obniżoną koncentrację i często błędnie ocenia swoje możliwości. Apelujemy więc do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod wpływem alkoholu! Jeśli natomiast jesteśmy świadkami sytuacji, w której nietrzeźwa osoba chce kierować pojazdem, powinniśmy zareagować i uniemożliwić mu taką jazdę lub powiadomić o tym fakcie Policję. Być może nasza reakcja uratuje komuś życie lub zdrowie.

KPP w Szamotułach

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe