- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Kolejny tragiczny wypadek z udziałem pieszego

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek na drodze krajowej nr 92 w Pniewach. Pod kołami tira zginął 49-letni pieszy.

W miniony piątek (20 kwietnia br.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o poważnym wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92 w Pniewach. Ze zgłoszenia wynikało, iż pieszy został potrącony przez samochód ciężarowy.

Dyżurny na miejsce wysłał policjantów z Pniew, szamotulską drogówkę oraz funkcjonariuszy szamotulskiego Wydziału Kryminalnego. Prace na miejscu nadzorował prokurator.

- Reklama -

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który kierował samochodem ciężarowym potrącił idącego pasem awaryjnym 49-letniego Pniewianina. Ustalono, iż kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast pieszy w chwili zdarzenia nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

To już piąty pieszy, który zmarł w tym roku w wyniku wypadku drogowego na terenie powiatu szamotulskiego. W sumie w wyniku wypadków na terenie naszego powiatu zmarło 7 osób. Choć każdy z wypadków był inny, część zdarzeń posiada wspólny element- brak odblasków u pieszych. Właśnie dlatego, w trosce o bezpieczeństwo, policjanci apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Apelujemy również zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się pieszo, po zmroku drogami poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy, iż w dużej mierze, to od nas zależy nasze bezpieczeństwo.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe