- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
niedziela, 10 grudnia, 2023

Kolejna ofiara kradzieży „na legendę” w powiecie szamotulskim

Szamotulscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed złodziejami działającymi metodą na tzw. legendę. Ich ofiarami najczęściej są osoby starsze oraz samotne. Wronieccy policjanci poszukują dwóch kobiet podejrzanych o kradzież „na legendę”. Dwie kobiety podszywające się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej okradły 82-letnią mieszkankę Wronek.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując ich zaufanie. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, o jedzenie bądź też podając się za listonosza, pracownika spółdzielni mieszkaniowej, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

- Reklama -

Ostatnio ofiarą takiego przestępstwa padła mieszkanka Wronek. Do przestępstwa doszło 11 grudnia w godzinach popołudniowych we Wronkach. Wówczas do mieszkania 82-latki przyszły dwie kobiety, które podały się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej. Najpierw poinformowały kobietę o awarii wody, następnie kazały jej zdjąć biżuterię, którą miała na sobie ponieważ, woda miała znajdować się pod urządzeniem naprawczym, które wytwarza prąd. 82-latka zdjęła i odłożyła na meblościance biżuterię, a następnie tak jak nakazały jej „pracownice spółdzielni” odkręciła wodę w kranach, którą miała zakręcić po 5 minutach. Kobiety po krótkim czasie wyszły z mieszkania seniorki, a 82-latka udała się do sąsiadów, gdzie uzyskała informację, że rzekomej awarii nie było. Kiedy kobieta wróciła do domu zauważyła brak biżuterii. O całej sytuacji natychmiast powiadomiła Policję.

Policjanci ustalili rysopis kobiet, które podszywały się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej. To kobiety w wieku ok. 40-50 lat, wzrostu około 160 cm. W dniu zdarzenia ubrane były w kurtki koloru szarego a na głowach miały wełniane czapki koloru szarego.

Do chwili obecnej nie udało się zatrzymać sprawców tej kradzieży. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji we Wronkach. Wszystkie osoby, które posiadają informację dotycząca poszukiwanych kobiet proszone są o kontakt z Policją.

Aby uniknąć podobnych sytuacji szamotulska Policja apeluje o większą ostrożność. Jeżeli nie wiemy z kim mamy do czynienia po prostu nie otwierajmy drzwi. Zawsze możemy poprosić swoich znajomych, sąsiadów, aby towarzyszyli nam podczas ewentualnych sprawdzeń czy też regulacji urządzeń w naszym mieszkaniu. Można też zadzwonić do spółdzielni celem weryfikacji pracowników lub poprosić osoby o okazanie identyfikatorów.

Ewelina Grabowa // KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe