- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Kolejna modernizacja w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach

Od kilku dni trwa remont w pomieszczeniach po dawnym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Po zakończeniu prac odnowione sale zostaną przekazane Oddziałowi Chirurgicznemu. Tym samym cały oddział będzie funkcjonował na jednym piętrze.

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zaczął funkcjonować 28 grudnia. W tym dniu w nowe miejsce zostali też przeniesieni ostatni pacjenci. Jak zapowiadała wcześniej dyrekcja SP ZOZ w Szamotułach, 8 stycznia rozpoczął się remont pomieszczeń, w których dotychczas mieścił się OAIT. Po zakończeniu inwestycji zostaną one przyłączone do mieszczącego się obok Oddziału Chirurgicznego.

Dzięki przebudowie oddział zyska trzy dodatkowe sale o wysokim standardzie – jednoosobową (izolatka), trzyosobową oraz pięcioosobową. Powstanie również brudownik oraz nowoczesna łazienka dla pacjentów przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Docelowo Oddział Chirurgiczny będzie miał powierzchnię 575 metrów kwadratowych i będzie mógł jednocześnie leczyć 33 pacjentów.

- Reklama -

– Rozpoczynamy ostatni etap inwestycji obejmujących gruntowną modernizację oddziałów Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Chirurgicznego. Nie tylko zwiększamy powierzchnię oddziałów, ale też poprawiamy ich funkcjonalność. Po zakończeniu inwestycji Oddział Chirurgiczny, który obecnie funkcjonuje na dwóch piętrach, w całości będzie mieścił się na jednym poziomie. Ułatwi to personelowi transport pacjentów, a lekarzom i pielęgniarkom opiekę nad nimi – podkreśla dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

Planowo prace remontowe zakończą się na przełomie marca i kwietnia 2018 r. Dyrekcja SP ZOZ w Szamotułach zapowiada także doposażenie Oddziału Chirurgicznego w nowe łóżka. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku na oddział trafiły 24 nowoczesne łóżka o wartości blisko 135 tys. zł. W tym roku wymienione zostanie pozostałe 9 łóżek.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe