- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Kierowca BMW uciekł z miejsca kolizji. Wpadł naćpany kilka godzin później!

Policjanci z Szamotulskiej drogówki zatrzymali kierującego, który uciekł z miejsca kolizji. Istnieje podejrzenie, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo zarówno kierujący, jak i pasażer samochodu, który oddalił się z miejsca zdarzenia usłyszeli wczoraj zarzuty posiadania narkotyków. Sprawy wyjaśniają policjanci z Wronek.

Przedwczoraj (11.04.2017 r.), w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło tego samego dnia na ulicy Nowowiejskiej we Wronkach. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący samochodem marki BMW jadąc tą ulicą, na łuku drogi przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem marki Ford, którym poszkodowana jechała z przeciwnego kierunku. Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca kolizji.

- Reklama -

Policjanci sprawdzili okoliczny teren, a także monitoring, znajdujący się w pobliżu miejsca kolizji. Około godziny 12, na Placu Wolności we Wronkach, funkcjonariusze z szamotulskiej drogówki zauważyli wiśniowe BMW podobne do tego, które brało udział w porannej kolizji. Na widok policyjnego radiowozu kierowca przyspieszył i próbował odjechać. Szybko został jednak zatrzymany.

Okazało się, iż kierującym BMW był 21-letni szamotulanin. Właścicielem samochodu był 24-letni pasażer. Samochód posiadał uszkodzenia pasujące do kolizji, która miała miejsce na ul. Nowowiejskiej. Dodatkowo, w trakcie kontroli okazało się, iż kierujący nie miał przy sobie prawa jazdy.

Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie uczestników kontroli. Podczas szczegółowego przeszukania pojazdu, funkcjonariusze znaleźli w nim, rozsypany biały proszek, puste woreczki strunowe oraz dwa woreczki z zawartością amfetaminy. Ponadto, jak się później okazało, również kierowca miał schowany w ubraniach woreczek z narkotykami.

Kierowca samochodu w rozmowie z policjantami przyznał, iż wcześniej zażywał narkotyki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 21-był trzeźwy. Jednak w związku z podejrzeniem, iż mężczyzna może znajdować się pod wpływem działania środków psychotropowych, pobrano mu krew do badań. Wyniki będą znane w terminie późniejszym.

Wobec kierującego policjanci prowadzić będą postępowanie w sprawie o wykroczenia (kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów oraz spowodowanie kolizji drogowej). Ponadto policjanci wyjaśniają również sprawę kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków oraz sprawę posiadania środków zabronionych. Pasażer BMW podejrzewany jest o posiadanie amfetaminy. Wczoraj mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków psychotropowych.

Zarówno kierującemu, jak i pasażerowi grozi kara więzienia.

KPP w Szamotułach (S.Chuda)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe