- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Kaźmierz. Egzamin na kartę rowerową pod okiem policjanta [ZDJĘCIA]

13 maja w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbyły się egzaminy na kartę rowerową.

Dzieci, które zdecydowały się zdobyć swoje pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdem, były egzaminowane przez dzielnicowego z Kaźmierza. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wspierał nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu w części praktycznej.

Policja przypomina, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów, którzy chcą zdobyć swoje pierwsze uprawnienia prowadzą nauczyciele, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Po pozytywnym zdaniu egzaminu, kartę rowerową wydaje dyrektor szkoły.

- Reklama -

Obecnie karta rowerowa potrzebna jest nie tylko do jazdy rowerem. Zdobycie takiego uprawnienia pozwala osobom w wieku od 10 do 18 lat na poruszanie się hulajnogą elektryczną.

Młodsze dzieci powinny pamiętać, że przepisy zabraniają im kierowania rowerem lub elektryczną hulajnogą na drogach publicznych. Mogą spróbować jazdy na tym sprzęcie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej! W przypadku hulajnogi elektrycznej dodatkowo taka jazda powinna odbywać się w terenie oznaczonym jako strefa zamieszkania – przypomina szamotulska policja.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe