- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Festiwal Jeździecki Baborówko 2022 za kilka dni

W nadchodzący weekend zapowiada się wiosenna pogoda, warto więc zaplanować spędzenie czasu na Festiwalu Jeździeckim Baborówku w dniach 26–29 maja. Oprócz międzynarodowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, podczas wydarzenia odbędą się jeździeckie pokazy, będą także atrakcje dla dzieci oraz kiermasz połączony ze strefą gastronomiczną.

W Baborówku wszyscy kibice jeździectwa będą mogli kibicować najlepszym zawodnikom z kraju i ze świata, w tym także jeźdźcom i amazonkom sklasyfikowanym w pierwszej setce rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. To gwarantuje doskonałe widowisko i wielkie sportowe emocje. W Baborówku zamelduje się m.in. Michael Jung (GER) zajmujący obecnie 2. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, Julia Krajewski (GER), która w zeszłym roku jako pierwsza kobieta w historii jeździectwa wygrała złoty medal Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w kategorii indywidualnej czy Ingrid Klimke (GER), wielokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich.

- Reklama -

Festiwal Jeździecki Baborówko to także dobra opcja dla tych osób, które chcą aktywnie spędzić czas. Szczególnie sobotnie próby terenowe dają możliwość wyjścia na rozległe tereny krosowe i obserwowania zmagań zawodników i amazonek.

Weekend to także atrakcyjne pokazy jeździeckie: w sobotę odbędzie się pokaz woltyżerki w wykonaniu zawodniczek ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko; na niedzielę w programie zaplanowano dwa konkursy zaprzęgowe. Oprócz tego, na najmłodszych czekać będą atrakcje, przygotowane m.in. przez Szamotulski Ośrodek Kultury. Ponadto publiczność będzie mogła skorzystać z oferty stoisk, na których będzie dostępne lokalne rękodzieło czy akcesoria jeździeckie, a także zjeść posiłek w strefie gastronomicznej.

Festiwal Jeździecki Baborówko 2022 odbędzie się w dniach 26–29 maja 2022 r. Zawody odbędą się w klasycznym formacie: w czwartek i piątek rozegrana zostanie próba ujeżdżenia, w sobotę odbędzie się emocjonująca próba terenowa, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców. Zawody będą rozgrywane od rana do późnych godzin popołudniowych.

Więcej informacji oraz program na: www.festiwal.baborowko.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe