- Reklama -
21.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Festiwal Jeździecki Baborówko 2022 za kilka dni

W nadchodzący weekend zapowiada się wiosenna pogoda, warto więc zaplanować spędzenie czasu na Festiwalu Jeździeckim Baborówku w dniach 26–29 maja. Oprócz międzynarodowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, podczas wydarzenia odbędą się jeździeckie pokazy, będą także atrakcje dla dzieci oraz kiermasz połączony ze strefą gastronomiczną.

- Reklama -

W Baborówku wszyscy kibice jeździectwa będą mogli kibicować najlepszym zawodnikom z kraju i ze świata, w tym także jeźdźcom i amazonkom sklasyfikowanym w pierwszej setce rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. To gwarantuje doskonałe widowisko i wielkie sportowe emocje. W Baborówku zamelduje się m.in. Michael Jung (GER) zajmujący obecnie 2. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, Julia Krajewski (GER), która w zeszłym roku jako pierwsza kobieta w historii jeździectwa wygrała złoty medal Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w kategorii indywidualnej czy Ingrid Klimke (GER), wielokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich.

Festiwal Jeździecki Baborówko to także dobra opcja dla tych osób, które chcą aktywnie spędzić czas. Szczególnie sobotnie próby terenowe dają możliwość wyjścia na rozległe tereny krosowe i obserwowania zmagań zawodników i amazonek.

Weekend to także atrakcyjne pokazy jeździeckie: w sobotę odbędzie się pokaz woltyżerki w wykonaniu zawodniczek ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko; na niedzielę w programie zaplanowano dwa konkursy zaprzęgowe. Oprócz tego, na najmłodszych czekać będą atrakcje, przygotowane m.in. przez Szamotulski Ośrodek Kultury. Ponadto publiczność będzie mogła skorzystać z oferty stoisk, na których będzie dostępne lokalne rękodzieło czy akcesoria jeździeckie, a także zjeść posiłek w strefie gastronomicznej.

Festiwal Jeździecki Baborówko 2022 odbędzie się w dniach 26–29 maja 2022 r. Zawody odbędą się w klasycznym formacie: w czwartek i piątek rozegrana zostanie próba ujeżdżenia, w sobotę odbędzie się emocjonująca próba terenowa, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców. Zawody będą rozgrywane od rana do późnych godzin popołudniowych.

Więcej informacji oraz program na: www.festiwal.baborowko.pl

- Reklama -

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe