- Reklama -
-2.5 C
Szamotuły
sobota, 3 grudnia, 2022

Kaplica przy szamotulskim szpitalu pozostanie dostępna dla mieszkańców

W wyniku rozmów Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, Starosty Powiatu Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza, Dziekana Szamotulskiego ks. kan. Mariusza Marciniaka oraz Dyrektora SP ZOZ w Szamotułach Remigiusza Pawelczaka ustalono, że Szpital wynajmie i udostępni pacjentom oraz mieszkańcom Szamotuł przyszpitalną kaplicę. Umowa jest ważna do końca roku.

Decyzją Zgromadzenia, Siostry Służebniczki opuszczają Szamotuły i szpital, którego przez dziesięciolecia były ważną częścią. Trwają  rozmowy w celu ustalenia wykorzystania pozostałych po siostrach budynków i pomieszczeń, z których najważniejszym dla osób wierzących jest kaplica.

- Reklama -

– Kaplica Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP jest niezwykle istotną częścią historii Szpitala w Szamotułach – mówi Dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak.  – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której pacjenci i mieszkańcy Szamotuł nie mają do niej dostępu. Zrobimy wszystko, aby kaplica pozostała przy szpitalu. Mamy ogromną przychylność i zrozumienie Sióstr – zapewnia Dyrektor Pawelczak.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe