- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Jutro rusza budowa parkingu przy dworcu PKP

Od jutra  przy Dworcu PKP pojawią się ekipy remontowe. Rozpoczęcie inwestycji  pod nazwą „Przebudowa Węzła Przesiadkowego”  wiąże się  z pewnymi  utrudnieniami dla zmotoryzowanych  klientów  PKP.

Tak jak dotychczas, miejsca parkingowe usytuowane przy głównym budynku Dworca będą dostępne. Zamknięty zostanie natomiast plac, na którym kierowcy parkują nieformalnie –  to  właśnie teren budowy!

Przypomnijmy, że powstanie tam parking na prawie 150 aut, że zainstalowana zostanie tablica elektroniczna informująca o liczbie wolnych miejsc parkingowych, że cały plac będzie oświetlony. Powstanie także dodatkowa wiata dla 20 rowerów. Projektanci zaplanowali  wjazd i wyjazd z parkingu od ulicy Staszica.  Zgodnie z umową, wykonawca powinien zakończyć prace do 31 października 2019 roku. Specjaliści Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły przewidują, że jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów wykonawcy  to jest możliwe wcześniejsze zakończenie prac. Koszt całej inwestycji to 2 909.848,10 zł. Zadanie zostało wsparte pieniędzmi  unijnymi. To bardzo poważna kwota – 2 153.401,34 zł.

- Reklama -

UMiG

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe