Jutro rusza basen letni. Mieszkańcy: Za późno!

0
fot. UMiG

1 lipca zostanie otwarty basen letni w Szamotułach. Wstęp na basen, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie całkowicie darmowy.

Obiekt na tzw. Pioszczychach to jedyne kąpielisko w mieście. Sądząc po licznych wpisach internautów m.in. na profilu UMiG, mieszkańcy są bardzo zniecierpliwieni. Ich zdaniem, basen powinien być czyny już od połowy czerwca, zwracają również uwagę na brak nowych atrakcji. Aby ożywić nieco teren przydałby się ławki, stoliki, parasole, czy oferta gastronomiczna. Miejmy nadzieję, że UMiG uwzględni prośby mieszkańców w przyszłych sezonach.

Kompleks przy Pioszczychach składa się z dwóch basenów (dla dzieci i dorosłych) oraz boiska do siatkówki. Obiekt będzie czynny do końca sierpnia w godzinach od 10 do 18, a nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy wodni.

Również jutro wystartuje sezon na jedynym kąpielisku w gminie Szamotuły – nad Jeziorem Pamiątkowskim. I choć pamiątkowska plaża cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od kilku tygodni, a w wolne dni trudno znaleźć tam miejsce parkingowe, to oficjalnie zostanie otwarta dopiero 1 lipca. Osoby wypoczywające w Pamiątkowie mają do dyspozycji dwa lokale gastronomiczne, wypożyczalnię sprzętu wodnego, altankę z ławkami i stołem oraz miejsce do rozpalenia ogniska.

Łącznie w powiecie szamotulskim działa 7 kąpielisk: Łazienki” w Pniewach (Jezioro Pniewskie), „Zajączkowo” w Zajączkowie (Jezioro Zajączkowskie), w Zamorzu (Jezioro Lubosz Wielki), w Chojnie (Jezioro Radziszewskie), Wartosławiu (Jezioro Pożarowskie), Pamiątkowie (Jezioro Pamiątkowskie) oraz nad Jeziorem Mormin. Wszystkie kąpieliska będą działać do końca sierpnia, nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy, a jakość wody sprawdzana jest przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach – według najnowszych badań we wszystkich wymienionych jeziorach woda jest zdatna do kąpieli.