Hurtownia chemii gospodarczej i jej wpływ na rynek

0

Polscy konsumenci doceniają to, że na sklepowych półkach coraz częściej znajdują oryginalne środki chemiczne z Europy Zachodniej. To duże ułatwienie dla klientów, którzy już dawno odczuli dużą różnicę między produktami z Polski a tymi z zagranicy. Jaki jest wpływ hurtowni na rynek chemii gospodarczej? Czemu chętniej sięgamy po importowane środki czyszczące i piorące? Odpowiadamy w tym artykule.

Import a rynek chemii gospodarczej w Polsce

Światowy import środków chemicznych wzrasta – w latach 2013-2017 o całe 20,4%. W tym udział państw Unii Europejskiej (przede wszystkim Niemcy, Belgia i Francja) to ponad połowa. Według raportów International Trade Center w tym samym okresie import chemii gospodarczej do Polski notuje wzrost aż o 19,4% (z 0,79 mld euro do 0,94 mld euro), plasując nasz kraj na jedenastym miejscu w rankingu największych światowych importerów środków chemicznych. 90% importowanych produktów pochodzi z państw Unii (Niemcy, Francja, Czechy, Holandia i Włochy). 

Dlaczego importujemy produkty z Europy Zachodniej?

Niektórych zadziwia to, dlaczego chemia gospodarcza zza zachodniej granicy jest taka dobra. Choć produkty wielu marek znajdziemy bez problemu znajdziemy w sklepach, musimy być świadomi tego, że zwykle są one dedykowane na rynek Europy Wschodniej. Niestety, jakość tych produktów jest gorsza. Z czego to wynika? Według badań nad konsumentami przeciętny Polak zużywa więcej produktu niż zaleca producent – nie stosuje się bowiem do jego zaleceń i używa na przykład proszku do prania na oko. Zaś nasi zachodni sąsiedzi wsypują go tylko tyle, ile producent sugeruje. Dlatego na zachodnim rynku królują skoncentrowane, wydajne środki chemiczne, a w Polsce – rozcieńczone. Wpływa to na skład, a co za tym idzie – skuteczność i zapach chemii gospodarczej. 

Co jeszcze wpływa na jakość chemii gospodarczej z Europy Zachodniej? Przede wszystkim zaawansowane technologie oraz specjaliści, którzy stale ulepszają znane już receptury oraz wprowadzają nowe, innowacyjne rozwiązania. 

Hurtownia chemii gospodarczej – co ma w swojej ofercie

Importowanie produktów chemicznych prosto od producentów dzieje się dzięki dystrybutorom i hurtownikom, którzy ułatwiają dostęp do najlepszej jakości środków czystości. Sklepy wybierające dobrego dystrybutora, który zaopatruje się w zaufanych źródłach, są dla przeciętnego konsumenta najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zakup ulubionych produktów z Europy Zachodniej. W ofercie hurtowni chemii gospodarczej znajdziemy środki:

  • niemieckie,
  • włoskie,
  • francuskie,
  • hiszpańskie,
  • angielskie,
  • holenderskie.

Często poza środkami chemii gospodarczej dystrybutorzy oferują również kosmetyki i artykuły spożywcze (przede wszystkim kawy, herbaty i słodycze).

Warto więc pytać sprzedawców, w jaki sposób zaopatrują się w towar pochodzący z Europy Zachodniej – być może podpowiemy im, z czyich usług można skorzystać, by zyskać nowych klientów. A jeśli my planujemy wprowadzić na swoje półki sklepowe zachodnią chemię gospodarczą, również zwróćmy uwagę na to, by wybrać zaufane źródło oferujące jedynie oryginalne produkty. 

Felce Azzurra – włoska chemia dostępna dzięki dystrybutorom 

Doskonałym przykładem marki, która jest dostępna dzięki dystrybutorom i hurtownikom, jest Felce Azzurra. To włoski producent, lider na rodzimym rynku, który zyskuje popularność także w innych krajach. Jego flagowym produktem jest płyn do płukania tkanin. Konsumenci doceniają niezwykłą skuteczność i wydajność środka. Szeroki wybór zapachów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Istotną właściwością jest też pozytywny wpływ na jakość materiałów wypranych z płynem do płukania Felce Azzurra – stają się miękkie, łatwo się je prasuje i długo pachną. 

Hurtownia chemii gospodarczej i jej wpływ na rynek – podsumowanie

Importowane z Europy Zachodniej środki czyszczące i piorące zyskują w Polsce coraz większą popularność. Warto więc z tego korzystać i wprowadzać do swoich sklepów oryginalne produkty zachodnich marek. Umożliwiają nam to dystrybutorzy i hurtownicy, którzy ułatwiają konsumentom dostęp do chemii gospodarczej najwyższej jakości. 

Artykuł sponsorowany

Zobacz więcej: