- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Gminy Szamotuły i Obrzycko w czerwonej strefie ASF!

W sąsiednim powiecie obornickim potwierdzono pierwszy przypadek ASF u dzika. Padłe zwierzę przebadano rutynowo 18 września, po tym jak wpadło pod przejeżdżający autobus. Ograniczenia wprowadzono również w powiecie szamotulskim.

– Zgodnie z Decyzją Wykonawczą Komisji (UE) 2020/1402 z dnia 5 października 2020 roku na terenie powiatu szamotulskiego wprowadzono obszar zagrożony (strefa niebieska), ochronny (strefa żółta) oraz obszar objęty ograniczeniami (strefa czerwona) – poinformowało dzisiaj Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

- Reklama -

Dokładna mapa dostępna jest pod tym adresem: https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Informacje o ograniczeniach w poszczególnych strefach można znaleźć klikając w poniższe linki:

Afrykański pomór świń to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych, świniodzików oraz dzików. W przypadku wystąpienia ASF w stadzie dochodzi do dużych spadków w produkcji: zakażenie przebiega powoli i obejmuje znaczny odsetek zwierząt w stadzie, przy czym śmiertelność zwierząt sięga nawet 100%. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

  1. Unia wyniszczy polskich rolników. A lekarz weterynarii w szamotulach?!?!. Jeżeli info jest prawdziwe to znaleziony dzik miał wnętrzności zamrożone- to jaki to padły dzik

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe