- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Gmina Wronki. Dodatek węglowy nie zostanie wypłacony w terminie

Problemy z dodatkiem węglowym w gminie Wronki. Urząd poinformował, że pieniądze nie zostaną wypłacone w terminie. Dlaczego?

Wnioski o dodatek węglowy można składać od połowy sierpnia. Według ustawy gmina miał 30 dni na rozpatrzenie wniosku i wypłatę świadczenia. Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wronkach poinformował jednak, że wypłata dodatku węglowego w terminie miesiąca od dnia złożenia wniosku nie będzie możliwa. Wypłata nie może być zrealizowana, ponieważ gmina Wronki nie otrzymała jeszcze środków finansowych na ten cel.

Problem nie dotyczy jednak tylko gminy Wronki. „Z informacji, które posiadamy, m.in. zebranych przez Związek Miast Polskich, wynika, że ani jeden samorząd, ani jedno miasto nie otrzymało jeszcze środków od wojewodów na wypłatę dodatków węglowych” – zaznaczył na ostatnim posiedzeniu Zespołu ds. energii, klimatu i środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

- Reklama -

Warto również przypomnieć, że Sejm przegłosował nowelizację ustawy o dodatku węglowym, która wydłuża do 60 dni okres, przez który samorządy będą mogły weryfikować wniosek. Nowelizacja wprowadza też zasadę „jeden dodatek na jeden adres”. Ustawa ta jednak nie weszła jeszcze w życie.

Dodatek węglowy

Dodatek węglowy to 3 000 zł dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe