- Reklama -
11.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 10 maja, 2021

Gmina Szamotuły będzie finansowała program in vitro

Polecamy

Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły, radni podjęli decyzję o współfinansowaniu programu Urzędu Marszałkowskiego dotyczącego leczenia niepłodności metodą in vitro.

Przypomnijmy, że w marcu odbyły się w gminie Szamotuły konsultacje społeczne w tej sprawie. Wypełniono 1830 ankiet. Za finansowaniem in vitro opowiedziało się 1264 głosujących, przeciw było 566 osób.

Jeszcze w marcu, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Paulina Stochniałek złożyła Miastu i Gminie Szamotuły propozycję uczestnictwa w realizowanym przez Urząd Marszałkowski programie.

- Reklama -

21 kwietnia radni pochylili się nad projektem uchwały w sprawie udzielenie pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu na realizację „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”. 13 radnych było za, 6 przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Na realizację programu w 2021 roku gmina Szamotuły przeznaczyła 100 tys. złotych. Pozwoli to na dofinansowanie 20 procedur zapłodnienia pozaustrojowego, tj. dla około 6 – 7 par, przy założeniu, że jedna para skorzysta z trzech procedur.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, dołączenie do programu wojewódzkiego pozwoli na znaczne obniżenie kosztów obsługi programu oraz zapewni większy komfort i anonimowość jego beneficjentom.

-Po ponad roku pracy udało nam się zabezpieczyć 100 tys. zł na program in vitro, które będzie realizowany dla naszych mieszkańców w ramach programu wojewódzkiego. To ogromny sukces całej naszej społeczności. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – pisał po sesji radny Bartosz Węglewski.

Więcej o programie Samorządu Województwa Wielkopolskiego pisaliśmy tutaj: Milion złotych na leczenie niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców Wielkopolski

  1. Dobry komentarz. Jestem za, niech radni wezmą to na swoje barki.Czy Szamotuly są aż tak bogate że finansują każdą fanaberię radnego Węglewskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -