- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Gm. Wronki: mieszkańcy posprzątali brzegi Warty

Fundacja Ratuj Ryby zorganizowała w miniony weekend akcję sprzątania brzegów Warty, która odbyła się m.in. na terenie gminy Wronki.

W akcji sprzątania brzegów Warty wzięło udział około 50 mieszkańców gminy Wronki. – Kochani! Nie da się ubrać w słowa tego co czuję! Tego ogromu wdzięczności, dumy, szacunku i radości, że mam tak wspaniałych współmieszkańców, którym bliskie sercu jest czyste środowisko. Gdy postanowiłem zgłosić sztab z Wronek do ogólnopolskiej akcji VI Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia 2020 byłem sam. Ale wierzyłem, że na placu boju sam nie pozostanę, a że myśli się urzeczywistniają, było widać podczas dzisiejszej akcji we Wronkach! 50 osób razem ze mną ramię w ramię ruszyło sprzątać wroniecki odcinek rzeki Warty. Wszystkim Wam Kochani Wronczanie należy się ogromne „dziękuję”! Jesteście wielcy! Chapeau bas! Nie dopuściliście do tego, żeby ta rzeka pozytywnej energii, która płynęła od Częstochowy do Kostrzyna została przerwana w naszym mieście – podsumował Sebastian Jankowski, koordynator przedsięwzięcia.

- Reklama -

Ostatecznie z brzegów Warty zebrano ponad 720 kg śmieci.

Do akcji przyłączyli się: Gmina Wronki, Fundacja Serce Doliny Warty, Hotel Wartosław, Polski Związek Wędkarski Warta Koło Wronki, Taxi Wronki, Wroklech, Zarząd Osiedla Zamość, a także wspaniali mieszkańcy, dla których przyroda stanowi ważny element życia.

no images were found

ŹródłoUMiG Wronki

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe