- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Gm. Szamotuły: mieszkańcy zapłacą wyższy podatek od nieruchomości

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły radni zagłosują za projektem uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.

Niestety, w projekcie uchwały czytamy, że burmistrz zaproponował we wszystkich pozycjach przyjęcie stawek maksymalnych. Oznacza to oczywiście kolejne podwyżki dla mieszkańców gminy Szamotuły. -W czasie pandemii aż by się prosiło o ulżenie kieszeniom podatników – pan Burmistrz obiera odwrotny kierunek – chyba po raz pierwszy w historii przyjmuje stawki maksymalne! Można w ten sposób, ale można by też przeanalizować zasadność wydatków budżetowych – komentował na Facebooku radny Paweł Łączkowski.

- Reklama -

Poniżej projekt uchwały z nowymi stawkami, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Aktualizacja: Radni przyjęli projekt uchwały stosunkiem głosów 10:8. Zmniejszono do 24 złotych stawkę podatku od 1 m2 powierzchni użytkowej budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Źródło: Radny Paweł Łączkowski
  1. Brawo dla Burmistrza stawki tylko maksymalne a co wyborcy zapłacą i wybiorą na kolejną kadencję!!!A radni jeszcze lepsi normalnie aż rwą się aby pomóc w tych czasach mieszkańcą!Pewnie nic nie robić dla miasta spłacać kredyty kredytami a mieszkańcy i tak to zapłacą. A burmistrz będzie pełen dumy i glorii jakie to dokonania zrobił dla miasta.

  2. Podziękujmy tym s-synom przy wyborach. Won od koryta zwłaszcza dla partyjniaków i sługusów Włodzia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe