- Reklama -
27.7 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Gm. Ostroróg. Wracał znad jeziora na „podwójnym gazie”. Został zatrzymany przez policjanta po służbie

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca postanowił wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Na szczęście, jazdę udaremnił mu czujny policjant.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w gminie Ostroróg. Jeden z policjantów z terenu powiatu szamotulskiego, na drodze prowadzącej z kąpieliska nad jeziorem Mormin do Ostroroga, zauważył kierującego samochodem marki Peugeot 307, który wzbudził jego podejrzenia.

Mężczyzna, który jechał samochodem, wyraźnie znajdował się w stanie nietrzeźwości. Na drodze jechał tzw. wężykiem. Zjeżdżał na przeciwny pas ruchu tak, że samochody jadące z przeciwnego kierunku zmuszone były zjeżdżać na bok, aby nie zderzyć się z samochodem. Funkcjonariusz miał też dobre rozpoznanie, gdyż kojarzył, że kierujący tym peugeotem, może też mieć zakaz kierowania pojazdami w związku z wcześniejszymi przewinieniami na drodze – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Policjant postanowił pojechać za podejrzanym i gdy tylko nadarzyła się okazja, na ul. Dworcowej w Ostrorogu, gdy mężczyzna zatrzymał samochód, odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę.

Podejrzenia funkcjonariusza były słuszne. Samochodem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie, na jaw wyszło, że ma aktywny zakaz kierowania pojazdami. Od mężczyzny wyraźnie czuć też było zapach alkoholu i jego stan wskazywał na to, że znajduje się pod jego wpływem. Gdy wezwany na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdził stan trzeźwości 42-latka, okazało się, że miał 2,6 promila alkoholu w organizmie – dodaje policjantka.

Policjanci udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę, a jego pojazd został zabezpieczony administracyjnie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo obowiązującego sądowego zakazu, 42-latkowi grozi kara więzienia oraz wysoka grzywna.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe