6.5 C
Szamotuły
piątek, 26 lutego, 2021

Gm. Duszniki. Ledwo stał na nogach, a wsiadł za kierownicę. 48-latek miał ponad 3 promile!

Polecamy

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, policjanci zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty. Grozi mu kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

W dniu 20 stycznia br. około godziny 20, policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości  Wierzeja. Na miejsce dyżurny wysłał policjantów szamotulskiej drogówki. Po chwili od ujęcia przez świadków, kierujący samochodem fiat seicento ruszył jednak polną drogą w kierunku Grodziszczka. Widząc to, świadkowie nie odpuścili i dalej pojechali za mężczyzną, informując o tym fakcie dyspozytora numeru alarmowego 112.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, iż kierujący fiatem seicento, zjechał na pole uprawne, gdzie unieruchomił pojazd. Po wylegitymowaniu mężczyzny, okazało się, iż podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, to 48-letni mieszkaniec gminy Opalenica. Jego stan wyraźnie wskazywał na to, iż znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał nawet trudności w chodzeniu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, iż ma ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie.

- Reklama -

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż mężczyzna jadąc drogą, poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni. Jechał całą szerokością drogi i innym kierującym ciężko było go nawet wyprzedzić, gdyż jego zachowanie było nieprzewidywalne. Właśnie dlatego, postronni obywatele, próbowali mu uniemożliwić dalszą jazdę i jednocześnie powiadomili Policję. Świadkowie zdarzenia,  jeszcze tego samego wieczoru stawili się do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, gdzie zostali przesłuchani.

48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grożą mu dwa lata więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

W Ostrorogu powstanie nowy żłobek. „Kraina Jaśków” będzie gotowa pod koniec roku

Urząd Miasta i Gminy Ostroróg rozstrzygnął przetarg na budowę nowego żłobka. Miasto na tę inwestycję otrzymało ponad 2,2 mln złotych dofinansowania.-Pod koniec 2020 roku...