- Reklama -
21.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Gm. Duszniki. Fatalna jakość wody. Nie nadaje się nawet do kąpieli

We wtorek informowaliśmy o awarii sieci wodociągowej, do której doszło w gminie Duszniki.

Od czasu awarii mieszkańcy Dusznik, Zakrzewka, Podrzewia, Niewierza oraz Chełminka nie mają dostępu do wody zdatnej do picia.

- Reklama -

Dzisiaj pojawiły się wyniki badań pobranych próbek. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach informuje, iż na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych jakość wody odbiega od wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.2017.2294) ze względu na podwyższoną mętność, barwę, zapach oraz obecność zwiększonej ilości związków żelaza i manganu – czytamy w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach.

W związku z powyższym woda z kranu nie nadaje się do celów konsumpcyjnych tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli, mycia zębów. Woda nadaje się jedynie do celów gospodarczych.

W dniach od 8 do 9 stycznia w godzinach od 8.00 do 12.00 na placu KZB w Dusznikach, ul. Szamotulska 16, można się zaopatrzyć w wodę butelkowaną.

Mieszkańcy mogą również zaopatrzyć się w wodę we własne zbiorniki/pojemniki na stacji wodociągowej w Sarbii, w tych samych dniach i godzinach.

- Reklama -

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe