- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Gm. Duszniki. Fatalna jakość wody. Nie nadaje się nawet do kąpieli

We wtorek informowaliśmy o awarii sieci wodociągowej, do której doszło w gminie Duszniki.

Od czasu awarii mieszkańcy Dusznik, Zakrzewka, Podrzewia, Niewierza oraz Chełminka nie mają dostępu do wody zdatnej do picia.

Dzisiaj pojawiły się wyniki badań pobranych próbek. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach informuje, iż na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych jakość wody odbiega od wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.2017.2294) ze względu na podwyższoną mętność, barwę, zapach oraz obecność zwiększonej ilości związków żelaza i manganu – czytamy w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach.

- Reklama -

W związku z powyższym woda z kranu nie nadaje się do celów konsumpcyjnych tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli, mycia zębów. Woda nadaje się jedynie do celów gospodarczych.

W dniach od 8 do 9 stycznia w godzinach od 8.00 do 12.00 na placu KZB w Dusznikach, ul. Szamotulska 16, można się zaopatrzyć w wodę butelkowaną.

Mieszkańcy mogą również zaopatrzyć się w wodę we własne zbiorniki/pojemniki na stacji wodociągowej w Sarbii, w tych samych dniach i godzinach.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe