- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W sobotę, 27 kwietnia 2024 w Zespole Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu odbyły się eliminacje wojewódzkie XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W eliminacjach wzięli udział reprezentanci powiatu szamotulskiego:

Grupa 1
Marcelo Biniek MDP Wartosław/ Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Biezdrowie

- Reklama -

Grupa 2
Aleksandra Ren MDP Binino/ Szkoła Podstawowa im. Jana Ostroroga w Ostrorogu

Grupa 3
Dawid Duda MDP Wronki/ Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach

W skład komicji sędziowskiej wchodzili oficerowie, aspiranci oraz kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem pani st. bryg. Urszuli Fietz- Strychalskiej.

Eliminacje przeprowadzono w 3 grupach wiekowych. W konkursie uczestniczyło łącznie 96 osób z terenu województwa wielkopolskiego, które były zwycięzcami eliminacji powiatowych. I choć nasi reprezentanci nie zakwalifikowali się do konkursu ogólnopolskiego, to już sam awans do etapu wojewódzkiego jest dużym sukcesem.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, a także ochrony przeciwpożarowej.

Tematyka Turnieju jest bardzo obszerna. Uczestnicy muszą wykazać się umiejętnościami praktycznymi i teoretycznymi (np. udzielanie pierwszej pomocy, podstawy gaszenia pożarów) oraz wiedzą m.in. z zakresu chemii, fizyki, ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, historii, ekologii, a w szczególności wiedzy i umiejętności racjonalnego zachowania w sytuacji niestandardowej i stresującej oraz znajomości sprzętu i jego zastosowania.


Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe