- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Zarządzanie eventem – dlaczego jest tak ważne dla firm?

Artykuł sponsorowany

Organizowanie imprez stanowi spore wyzwanie dla osób, które nie zostały przygotowane do pracy w tym zawodzie. Dawniej korporacje powierzały to zadanie swoim pracownikom. Nie przynosiło to jednak oczekiwanych rezultatów, dlatego wzrosło zapotrzebowanie na usługi agencji eventowych, Niektóre przedsiębiorstwa zaczęły też wysyłać swoich pracowników na szkolenia. Na czym polega zarządzanie wydarzeniami?

Jaką rolę odgrywają eventy w strategii biznesowej?

Eventy odgrywają ważną rolę w promocji marek i zwiększaniu ich rozpoznawalności. Coraz częściej przedsiębiorstwa decydują się na nie, aby poprawić wyniki sprzedaży swoich produktów i usług. Organizuje się również imprezy integracyjne dla pracowników, które służą budowaniu dobrych relacji między członkami zespołu. Inwestycje w kapitał ludzki zawsze się zwracają. Doceniony pracownik angażuje się bowiem w powierzone mu zadania, na czym korzysta firma. Jak powinno wyglądać ?

Umiejętności przydatne w zawodzie event managera

Organizator imprez powinien mieć określone predyspozycje zawodowe. W tej branży przydadzą się:

 • umiejętności komunikacyjne,
 • empatia,
 • kreatywność,
 • zdolności organizacyjne,
 • umiejętność szybkiego i elastycznego reagowania,
 • skrupulatność.

Kurs na event managera

Pragniesz pracować jako event manager lub przełożony zaproponował Ci rozszerzenie Twoich obowiązków? Zapisz się na kurs, który poprowadzą praktycy. Podczas niego podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w branży. Twojej szczególnej uwadze polecamy szkolenie “Event Manager – planowanie, organizacja i zarządzanie projektem eventowym”. 

Wyżej wspomniany kurs może okazać się pomocny dla:

 • osób początkujących, które dopiero stawiają pierwsze kroki przy organizacji wydarzeń,
 • freelancerów,
 • pracowników agencji zajmujących się organizacją imprez,
 • pracowników korporacji, którzy odpowiadają za eventy,
 • pracowników instytucji publicznych, którym powierzono organizację wydarzeń.

Jak wygląda zarządzanie eventami?

Szkolenie przybliży Ci najważniejsze zagadnienia związane z organizacją imprez. Prowadzący udzieli Ci również praktycznych wskazówek, które możesz wykorzystać podczas pracy. Zarządzanie eventami składa się z kilku kluczowych kroków.

 1. Briefing – przygotowanie dokumentu, w którym klient określa swoje oczekiwania, cele i budżet.
 2. Opracowanie kreatywnej koncepcji imprezy – wydarzenie powinno wyróżniać się na tle innych podobnych imprez.  Jednocześnie scenariusz musi uwzględniać cele klienta.
 3. Dokumentacja i budżet klienta – strony po akceptacji scenariusza podpisują umowę. Następnie event manager ma za zadanie zbierać wszystkie faktury i rachunki, aby na koniec przedstawić je klientowi w ramach rozliczenia.
 4. Współpraca z podwykonawcami – nawet ze sprawdzonymi firmami zewnętrznymi należy zawierać stosowne umowy, aby zabezpieczyć interesy klienta.
 5. Realizacja wydarzenia – podczas niej warto zachować elastyczność, ponieważ zawsze dzieje się coś zaskakującego.
 6. Rozliczenie eventu – po imprezie trzeba przedstawić klientowi dokumentację wszystkich poniesionych kosztów.

Zarządzanie eventami wiąże się też ze znajomością podstaw prawnych. Inaczej organizuje się imprezę integracyjną, a w odmienny sposób podchodzi do masowej. W drugim przypadku musisz dopełnić wielu formalności. Wszystkie te aspekty zostaną szczegółowo przybliżone podczas szkolenia.

Dlaczego warto zapisać się na kurs dla event managerów?

Kurs poprowadzony przez specjalistów EMTG przybliży Ci znaczenie wydarzeń w strategii biznesowej firm. Poznasz także nowoczesne technologie, które uatrakcyjnią imprezę. Zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce podczas warsztatów.

Artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -