- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Dzisiaj kolejne protesty rolników. Utrudnienia również w powiecie szamotulskim

Rolnicy w środę ponownie wyjechali na drogi. Protestują m.in. przeciwko „Piątce dla zwierząt”, przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

W protest włączyli się rolnicy z OPZZ i Agrounii, żądają zaprzestania prac nad ustawą o ochronie zwierząt.

- Reklama -

-POLSKA STANIE, Już jutro cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkowali w latach ’90.
To musi być prawdziwy problem, kiedy ludzie w jednym dniu wychodzą na drogi w setkach miejsc!

W głowie się nie mieści, jak duża siła buntu skumulowała się w skromnych, pracowitych osobach. Rolnicy nie chcą nic więcej niż po prostu spokojnie wykonywać swoją prace.
Kochamy naszą prace, kochamy nasze zwierzęta i nie pozwolimy, by ktokolwiek zniszczył to na co długo pracowaliśmy i darzymy wielkim uczuciem.
Walczymy w obronie naszych rodzin z szacunku do minionych pokoleń i dla przyszłych! – zapowiadali wczoraj rolnicy z Agrounii.

Rolnicy, także w naszym regionie, wywiesili przy posesjach posłów banery, za pomocą których wyrażają swoje niezadowolenie z ich pracy.

Pierwszy protest rolników odbył się 7 października.

W tej chwili nie wiadomo, w których miejscach powiatu pojawią się utrudninia. Rolnicy podali jedynie ogólna listę, którą prezentujemy poniżej.

  1. Banda gumofilców.Gangsterka na traktirach.Sciągnijcie te flagi biało czerwone z tych traktorów.Jechałem dziś na onkologię z żoną i się spóźniłem.Jak jesteście takie zuchy to jedździe do Warszawy.Za czyje to pieniądze to robicie ruskie czy niemieckie?Zawsze w tyłkach mało.Jak nie suszowe to powodziowe jak nie dopłaty to rekompensaty.A noemalnemu człowiekowi nie dacie żyć.Karetki też nie przepuszczą.Hańba Wam HAŃBA.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe