- Reklama -
9.1 C
Szamotuły
sobota, 25 marca, 2023

Dzień Dziecka z atrakcjami!

Wczoraj świętowaliśmy najsłodszy dzień w roku. To chyba najtrafniejsze określenie jakie przypisać można do daty 1 czerwca. W tym dniu sporo się działo!

Już przedpołudniem Muzeum Zamek Górków w Szamotułach opanowali najmłodsi mieszkańcy – przedszkolaki oraz uczniowie lokalnych szkół, którzy pod okiem pracowników muzeum zwiedzali Oficynę oraz Zamek, gdzie jako pierwsi mogli zobaczyć prace Janusza Grabiańskiego (wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godzinie 17.00). Ponadto, dzieci otrzymały kolorowanki nawiązujące do naszego regionu wydane przez Powiat Szamotulski. Było też trochę słodkości, sporo śmiechu na „dmuchańcach” i malowanie twarzy z Natalią Kapłon. Dzieci z radością witały się ze Starostami, którzy życzyli im samych pogodnych dni!

- Reklama -

Władze Powiatu nie zapomniały również o małych pacjentach szpitala, którzy niestety w pełni nie mogli cieszyć się swoim świętem. Radość towarzyszyła im jednak podczas zaglądania do paczek z prezentami, które Starosta Józef Kwaśniewicz wraz z Dyrektorem SP ZOZ Remigiuszem Pawelczakiem wręczyli im w trakcie czwartkowej wizyty. Życzenia wszelkiej pomyślności złożyli natomiast świeżo upieczonym rodzicom, którzy oprócz gratulacji odebrali również sympatyczne upominki – kubki wykonane przez osoby niepełnosprawne w Spółdzielni Socjalnej „Talent” w Szamotułach.

1 czerwca był też wielkim świętem dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana podopiecznych placówek opiekuńczych działających w Szamotułach, Lipnicy i Otorowie. Aby dzień ten stał się jeszcze słodszy, samorząd powiatowy obdarował dzieci czekoladowymi prezentami.

[Best_Wordpress_Gallery id=”109″ gal_title=”Dzień Dziecka”]

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe