- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Z dziećmi o bezpieczeństwie

Bezpieczna droga do szkoły, zasady zachowania wobec osób obcych i niebezpiecznych, bezpieczeństwo dzieci w pojazdach oraz praca policjanta, to tematy spotkania funkcjonariuszy z maluchami z Szamotuł, Chełmna i Przyborowa.

Od początku września szamotulscy policjanci wraz z dzielnicowymi spotkają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami klas szkół podstawowych. Spotkania organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Mundurowi opowiedzieli maluchom o pracy policjanta. Dzieci miały okazję zobaczyć policyjne wyposażenie. Ogromne zainteresowanie wzbudziła możliwość zobaczenia z bliska kajdanek oraz pałki służbowej.

- Reklama -

Ponadto funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli również o konieczności korzystania z fotelików oraz pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Istotnym punktem spotkań była rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Zależy nam na tym, aby dzieci pamiętały, że nie należy rozmawiać z osobami obcymi, nie należy udzielać im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także nie należy brać żadnych przedmiotów od nieznajomych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby. Ważne jest, aby przestrzegać dzieci przed niebezpieczeństwami wynikającymi z kontaktów z osobami obcymi.

W trakcie spotkania maluchy wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Pomimo młodego wieku, dzieci doskonale znały numery alarmowe. Policjanci przypomnieli młodym mieszkańcom powiatu szamotulskiego, w jaki sposób należy z tych numerów korzystać.

Policjanci gościli w przedszkolu „Słoneczko” w Szamotułach, w przedszkolu i podstawówce w Przyborowie oraz w Szkole Podstawowej w Chełmnie natomiast przedszkolaki z „Jana Wędrowniczka” po sąsiedzku odwiedzili komendę. W trakcie wizyty dzieci oprócz pogadanki miały też okazję do spaceru po budynku komendy Policji. Z wielkim zainteresowaniem zwiedziły „policyjny areszt”. O pracy w tym miejscu opowiedział im funkcjonariusz pełniący, na co dzień służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Maluchy miały też okazję zobaczyć policyjny radiowóz, który cieszył się największym zainteresowaniem. Przedszkolaki z chęcią siadały za jego kierownicą wyobrażając sobie siebie w roli policjantów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”176″ gal_title=”Z dziecmi o bezpieczenstwie”]

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe