- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Dzieci z Szamotuł będą szkolić się na obornickiej pływalni?

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce uda się rozwiązać problem braku dostępu do szamotulskiej pływalni dla podopiecznych klubu pływackiego Orka.

Przypomnijmy, że szamotulski basen został zamknięty 1 stycznia br. Właściciel pływalni – spółka ZGK – decyzję tłumaczy wzrostem cen energii elektrycznej oraz gazu. W okresie zawieszenia ZGK przeprowadzi modernizację techniczną obiektu, w tym montaż pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej oraz wymianę systemu wentylacyjnego. Środki finansowe na modernizację pochodzić będą z budżetu Miasta i Gminy Szamotuły. Basen ma być ponownie dostępny dla mieszkańców od 1 września.

Dzieci będą trenować w Obornikach?

Fot. Centrum Rekreacji Oborniki
- Reklama -

W związku z zamknięciem pływalni w Szamotułach i problemami z możliwościami treningowymi dla szamotulskiego klubu ORKA – Pływacki Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Szamotułach Joanna Gzyl z Szamotuł zainicjowała spotkanie prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Krzysztofa Nowackiego z członkiem zarządu klubu ORKA – Pływacki Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Szamotułach Krzysztofem Ungerem.

Wspólne rozmowy zakończyły się przygotowaniem oferty dla szamotulskiego klubu.

Joanna Gzyl tuż po spotkaniu nie ukrywała swojego zadowolenia z dwóch powodów: „po pierwsze ORKA – Pływacki Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Szamotułach będzie miało możliwość prowadzenia szkolenia dzieci, a Centrum Rekreacji Oborniki pozyska dodatkowego klienta – informuje CRO.

Jeżeli umowa zostanie podpisana, będzie obowiązywała od lutego do czerwca 2023 r.

  1. wątpię by pływalnia w Szamotułach została otwarta ponownie
    niestety działania spółki, pod którą podlega nie wskazują na to

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe