22.7 C
Szamotuły
piątek, 17 maja, 2024

Dwa medale zawodników Szamotuły Boxing Team na Mistrzostwach Polski Kadetów

W minionym tygodniu podopieczni trenera Mariusza Koperskiego brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Kadetów w boksie.

Na zawody do Wałbrzycha pojechało dwoje zawodników Szamotuły Boxing Team – Antonina Mikołajczak oraz Gracjan Kołodziej.

W pierwszej rundzie Gracjan pokonał zawodnika z Kętrzyna, w ćwierćfinale wygrał 5:0 z reprezentantem województwa kujawsko-pomorskiego, podobnie było w półfinale, gdzie pokonał lokalnego boksera.

Antonina Mikołajczak zawody rozpoczęła od ćwierćfinałów, gdzie pokonała 5:0 zawodniczkę z Łodzi. Na punkty wygrała również półfinał. Tym samym zawodnicy SBT zapewnili sobie miejsca medalowe i udział w finałach.

W niedzielnych finałach Antonina i Gracjan mieli szansę na zdobycie tytułu Mistrza Polski U-16. Niestety, po dobrych walkach oboje przegrali swoje pojedynki. Gracjan Kołodziej przegrał na punkty (5:0) z Gracjanem Drewnowskim. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Antoniny Mikołajczak z Wiktorią Kustosz.