- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Cztery osoby zakażone koronawirusem w powiecie szamotulskim

Obecnie w naszym powiecie znajdują się cztery osoby, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2.

O dwóch przypadkach informowaliśmy wcześniej – pierwszy to młody mężczyzna, mieszkaniec Poznania, który kwarantannę odbywa w powiecie szamotulskim, drugi to pracownik działu logistyki firmy Amica.

W dniu dzisiejszym burmistrz Ostoroga, Roman Napierała poinformował o dwóch kolejnych przypadkach: z przykrością informuję, że na terenie naszej gminy potwierdzono dwa zakażenia koronawirusem (w jednym punkcie adresowym). Osoby pozostają w izolacji domowej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i w obecnej chwili czują się dobrze.

- Reklama -

Jednocześnie burmistrz zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i uszanowanie prywatności osób zakażonych: proszę o uszanowanie prywatności i niezakłócanie spokoju osób chorych i ich rodziny. Jednocześnie informuję, że cały czas sytuacja jest na bieżąco kontrolowana. Drodzy Państwo apeluję o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, zakrywanie ust i nosa, częste mycie rąk i dezynfekcję, oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Szanujmy się i bądźmy w tym trudnym czasie życzliwi wobec siebie. W przypadkach nękania i agresji, będziemy reagować i zgłaszać to odpowiednim służbom.

Dzisiaj Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o przypadkach z powiatu szamotulskiego:

  • Mężczyzna w wieku 71 lat, przebywa w szpitalu zakaźnym w Poznaniu;
  • Mężczyzna w wieku 57 lat, przebywa w izolacji domowej;
  • Mężczyzna w wieku 23 lat, przebywa w izolacji domowej.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie szamotulskim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe